24 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Marcin Warchoł chce zbudować aquapark. Pokazał jak będzie wyglądał

REKLAMA

– Budowa aquaparku w Rzeszowie to moje twarde zobowiązanie, inwestycja konieczna dla rozwoju infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Jeśli wygram wybory, to w ciągu miesiąca rozpocznę konsultacje społeczne na temat lokalizacji tej inwestycji – zadeklarował Marcin Warchoł, kandydat na prezydenta.

Jak dokładnie w liczbach przedstawia się pomysł aquaparku w Rzeszowie? Kandydat zaproponował obiekt o parametrach zbliżonych do innych tego typu inwestycji w Polsce, jak aquapark w Krakowie, czy termalne parki wodne w Białce Tatrzańskiej czy Bukowinie Tatrzańskiej. – Koncepcja jest po konsultacjach z ekspertami w tym zakresie. Obiekt liczyłby około 10 basenów, 15 zjeżdżalni, lustro wody miałoby łączną powierzchnię około 2500 m kw., w tym 1500 m kw. basenów zewnętrznych. Kubatura takiego obiektu mogłaby oscylować w granicach 80.000 m sześciennych, powierzchnia hali basenowej to około 7.000 m kw. Oczywiście integralną częścią obiektu byłyby strefy SPA, jacuzzi, sauny, groty czy cała część gastronomiczna – wskazał Marcin Warchoł.

Kandydat podkreślił, że w Rzeszowie jest kilka potencjalnych miejsc, gdzie planowano budowę takiego obiektu. – Jest duży teren na Zwięczycy, tzw. Kaczernego, czy były brane pod uwagę działki przy ul. Wyspiańskiego i ul. Witosa niedaleko Stadionu Resovii – wszystko zależy jednak od konsultacji z mieszkańcami oraz ostatecznej wielkości Aquaparku, będziemy o tym intensywnie rozmawiać z mieszkańcami, by obiekt służył Rzeszowiankom i Rzeszowianom według ich potrzeb – mówił Marcin Warchoł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj