18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Mamy kasowniki na kartę

REKLAMA

To pierwsze tak nowoczesne rozwiązanie w Europie. Od maja w 50 rzeszowskich autobusach MPK zaczęły działać inteligentne kasowniki. Pozwalają płacić za przejazd kartą płatniczą albo smartfonem bez konieczności drukowania papierowego biletu.

Na razie w superkasowniki wyposażono 50 pojazdów. Do końca roku z tej wygodnej formy opłat będzie można korzystać we wszystkich pojazdach. Teraz tylko w tych, które mają specjalne naklejki.

Naklejka MPK Rzeszów
Takie naklejki znajdują się na autobusach, w których działają nowoczesne kasowniki,
Fot. MPK Rzeszów

Nowy pobór działa na podobnej zasadzie jak elektroniczna Rzeszowska Karta Miejska. System jest tak sprytny, że sam dobiera nam najkorzystniejszą ofertę. Jeśli np. danego dnia korzystamy z autobusu kilka razy i okaże się, że zamiast jednorazowego, korzystniejszy jest dla nas bilet godzinny albo 24-godzinny, to nic nie musimy robić. System pobierze z karty kwotę za najbardziej opłacalny dla nas bilet. Ale uwaga, musimy pamiętać o przyłożeniu karty do kasownika także wtedy, gdy wysiadamy z pojazdu.

W razie kontroli biletów pracownik specjalnym czytnikiem sprawdzi, czy dokonaliśmy opłaty.

Kasowniki na kartę
Kasowniki w autobusach MPK w Rzeszowie zyskały nową funkcjonalność. To możliwość płacenia kartą i komórką
Fot. inres24.pl

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj