12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Małżeństwo straciło 70 tysięcy dolarów! Chciało pomóc córce

Przestępcy potrafią zagrać na emocjach. Starsi ludzie z gminy Kańczuga w powiecie przeworskim słysząc straszną wiadomość, straciło głowę. Chcąc pomóc swojej córce, przekazało oszustom oszczędności życia – 70 tys. dolarów.

REKLAMA

Małżeństwo ciężko pracowało w Ameryce, zgromadziło oszczędności, które planowało przekazać córce na budowę domu. Niestety, 14 stycznia zadzwonił stacjonarny telefon.

W słuchawce odezwał się damski głos. Udawał córkę emerytów. Rozmówczyni powiedziała krótko, że spowodowała wypadek, w którym ktoś zginął. Potem do rozmowy szybko włączyła się inna kobieta, podająca się za policjantkę.

– Poinformowała, że aby córka uniknęła więzienia muszą wpłacić kwotę 162 tys. euro – relacjonują policjanci z Przeworska, którzy zajmują się sprawą.

72-letnia matka zdradziła, że ma 70 tys. dolarów. Oszustka poinstruowała seniorów, że jedno z nich musi pójść pod sklep i oczekiwać na przyjazd policjanta, natomiast drugi z domowników, do godz. 16 ma się z nikim nie kontaktować. Kiedy 79-latek czekał pod sklepem, do jego żony ponownie zadzwonił oszust informując, że za chwilę pod jej dom przyjedzie policjant odebrać pieniądze. Seniorka w przekazała gotówkę.

CZYTAJ TEŻ:  Obiecywali jej pomnożenie majątku. Seniorka straciła 300 000 zł

Po kilku minutach małżeństwo zadzwoniło do syna. Ten uzmysłowił im, że zostali oszukani, co się potwierdziło. Poszkodowani zawiadomili policję, ale złodzieje na razie są nieuchwytni.

Policja apeluje o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą  do domu bądź dzwonią, podając się za członków rodziny, znajomych lub za pracowników różnych instytucji. – Przestrzegamy przed przekazaniem jakichkolwiek pieniędzy, czy innych rzeczy wartościowych osobom obcym – podkreślają funkcjonariusze.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu