12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Maciej Masłowski i jego program: jeszcze więcej innowacji

REKLAMA

Mnóstwo oryginalnych i bardzo ciekawych pomysłów znaleźliśmy w programie wyborczym Macieja Masłowskiego. Gdyby udało się je zrealizować, Rzeszów byłby naprawdę stolicą innowacji! Jednym z priorytetów kandydata na prezydenta jest uruchomienie miejskiej aplikacji mobilnej. Przy pomocy smartfona moglibyśmy zgłosić nawet dziurę w drodze, wezwać autobus na żądanie, albo za darmo zaparkować.

Program Macieja Masłowskiego to obszerna broszura, która do poczytania jest TUTAJ. Zawiera wiele ciekawych pomysłów, które naprawdę warto zrealizować.

– W programie skupiłem się na kilku kluczowych obszarach, które wpłyną m. in. na bezpieczeństwo, usprawnią komunikację miejską, rozwiążą problem z planem zagospodarowania przestrzennego, a także pokażą, w którym kierunku planuję prowadzić politykę lokalną – zaznacza Maciej Masłowski.

Kandydat stawia na zrównoważony budżet, tak aby nasze dzieci i wnuki nie musiały spłacać kredytów, które miasto zaciąga. Chce polityki przewidywalnej. Dlatego jest zwolennikiem opracowania wieloletnich planów zagospodarowania przestrzennego.

Maciej Masłowski proponuje także:

  • Bezpieczeństwo. Rozwój monitoringu miejskiego, który wyposażony byłby także w mikrofony. Dzięki temu system byłby wyczulony na pewne okrzyki, jak: „Policja!, Pomocy!, Ratunku!”. Dzięki czemu operator mógłby zareagować i od razu wysłać odpowiednie służby ratunkowe.
  • Polityka społeczna. Dofinansowanie do żłobków i przedszkoli oraz budowa nowych obiektów, zwłaszcza na terenach przyłączonych ostatnio do Rzeszowa.
  • Rzeszów dla seniorów. Aktywizacja Miejskich Domów Kultury, w których w ciągu dnia odbywałyby się zajęcia dla osób starszych. – Jednocześnie chciałbym wprowadzić wspólne zajęcia, na których seniorzy mogliby spotykać się z uczniami i opowiadać ciekawe historie ze swojego życia i historii miasta – proponuje kandydat.
  • Zwierzęta. Budowa drugiego schroniska. Pomoc weterynaryjna i bezpłatna sterylizacja.
  • Edukacja. Poprawa komfortu nauki. Zwiększenie nakładów na wyposażenie szkół w nowoczesne technologie. Utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej na Bulwarach lub Lisiej Górze, gdzie w plenerze mogłyby odbywać się lekcje z przyrody i biologii.
  • Place zabaw. Montaż osłon przeciwsłonecznych, nasadzenie drzew, które zapewnią cień w upalne dni.
  • Innowacje. Ławki solarne, z ładowarkami i WiFI. Bezpłatny internet. Zakup przesadzarki drzew, co pozwoli uchronić każde drzewo przed wycięciem i umiejscowienie go w nowym miejscu.
  • Inwestycje, atrakcje i rozrywka. Budowa lodowiska miejskiego, stworzenie najwyższej ściany wspinaczkowej w Polsce na wzór Excalibur Tower w Holandii, a także wieży widokowej, jako atrakcji turystycznej. Stworzenie kolejnych obiektów sportowych związanych także z mniej popularnymi dyscyplinami sportowymi jak np. boisko do Padla. Poza tym budowa toru wyścigowego jako miejsca dla fanów motoryzacji, ale również obiekt, gdzie mogłyby się odbywać zawody kartingowe, szkolenia z doskonalenia jazdy, różnego typu wydarzenia sportowe. Utworzenie kina plenerowego, a także stref grillowych na każdym osiedlu.
  • Komunikacja i parkowanie. Usprawnienie kursów linii autobusowych, zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców. Informację o potrzebie kursu każdy rzeszowianin będzie mógł zgłosić przez aplikację mobilną. Wprowadzenie elektrycznych autobusów bezzałogowych. Darmowy parking dla mieszkańców Rzeszowa. Osoba zameldowana w mieście miałaby możliwość np. przez pierwsze 5 godzin w miesiącu parkować pojazd za darmo.
  • Aplikacja mobilna. Przez smartfona każdy mieszkaniec mógłby szybko zgłosić dziurę w drodze, niedziałające oświetlenie, potrącone zwierzę, uszkodzony znak, zniszczony przystanek autobusowy lub zlecić odbiór odpadów komunalnych np. starych mebli. Dzięki aplikacji będzie mógł szybko wezwać pomoc służb ratunkowych, dowiedzieć się o wydarzeniach kulturalnych w mieście. Aplikacja umożliwi też głosowanie na zadania w budżecie obywatelskim. – Wdrożenie takiej aplikacji to jeden z moich priorytetów – zaznacza Maciej Masłowski.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj