Mnóstwo oryginalnych i bardzo ciekawych pomysłów znaleźliśmy w programie wyborczym Macieja Masłowskiego. Gdyby udało się je zrealizować, Rzeszów byłby naprawdę stolicą innowacji! Jednym z priorytetów kandydata na prezydenta jest uruchomienie miejskiej aplikacji mobilnej. Przy pomocy smartfona moglibyśmy zgłosić nawet dziurę w drodze, wezwać autobus na żądanie, albo za darmo zaparkować.
Program Macieja Masłowskiego to obszerna broszura, która do poczytania jest TUTAJ. Zawiera wiele ciekawych pomysłów, które naprawdę warto zrealizować.
– W programie skupiłem się na kilku kluczowych obszarach, które wpłyną m. in. na bezpieczeństwo, usprawnią komunikację miejską, rozwiążą problem z planem zagospodarowania przestrzennego, a także pokażą, w którym kierunku planuję prowadzić politykę lokalną – zaznacza Maciej Masłowski.
Kandydat stawia na zrównoważony budżet, tak aby nasze dzieci i wnuki nie musiały spłacać kredytów, które miasto zaciąga. Chce polityki przewidywalnej. Dlatego jest zwolennikiem opracowania wieloletnich planów zagospodarowania przestrzennego.
Maciej Masłowski proponuje także:
- Bezpieczeństwo. Rozwój monitoringu miejskiego, który wyposażony byłby także w mikrofony. Dzięki temu system byłby wyczulony na pewne okrzyki, jak: „Policja!, Pomocy!, Ratunku!”. Dzięki czemu operator mógłby zareagować i od razu wysłać odpowiednie służby ratunkowe.
- Polityka społeczna. Dofinansowanie do żłobków i przedszkoli oraz budowa nowych obiektów, zwłaszcza na terenach przyłączonych ostatnio do Rzeszowa.
- Rzeszów dla seniorów. Aktywizacja Miejskich Domów Kultury, w których w ciągu dnia odbywałyby się zajęcia dla osób starszych. – Jednocześnie chciałbym wprowadzić wspólne zajęcia, na których seniorzy mogliby spotykać się z uczniami i opowiadać ciekawe historie ze swojego życia i historii miasta – proponuje kandydat.
- Zwierzęta. Budowa drugiego schroniska. Pomoc weterynaryjna i bezpłatna sterylizacja.
- Edukacja. Poprawa komfortu nauki. Zwiększenie nakładów na wyposażenie szkół w nowoczesne technologie. Utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej na Bulwarach lub Lisiej Górze, gdzie w plenerze mogłyby odbywać się lekcje z przyrody i biologii.
- Place zabaw. Montaż osłon przeciwsłonecznych, nasadzenie drzew, które zapewnią cień w upalne dni.
- Innowacje. Ławki solarne, z ładowarkami i WiFI. Bezpłatny internet. Zakup przesadzarki drzew, co pozwoli uchronić każde drzewo przed wycięciem i umiejscowienie go w nowym miejscu.
- Inwestycje, atrakcje i rozrywka. Budowa lodowiska miejskiego, stworzenie najwyższej ściany wspinaczkowej w Polsce na wzór Excalibur Tower w Holandii, a także wieży widokowej, jako atrakcji turystycznej. Stworzenie kolejnych obiektów sportowych związanych także z mniej popularnymi dyscyplinami sportowymi jak np. boisko do Padla. Poza tym budowa toru wyścigowego jako miejsca dla fanów motoryzacji, ale również obiekt, gdzie mogłyby się odbywać zawody kartingowe, szkolenia z doskonalenia jazdy, różnego typu wydarzenia sportowe. Utworzenie kina plenerowego, a także stref grillowych na każdym osiedlu.
- Komunikacja i parkowanie. Usprawnienie kursów linii autobusowych, zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców. Informację o potrzebie kursu każdy rzeszowianin będzie mógł zgłosić przez aplikację mobilną. Wprowadzenie elektrycznych autobusów bezzałogowych. Darmowy parking dla mieszkańców Rzeszowa. Osoba zameldowana w mieście miałaby możliwość np. przez pierwsze 5 godzin w miesiącu parkować pojazd za darmo.
- Aplikacja mobilna. Przez smartfona każdy mieszkaniec mógłby szybko zgłosić dziurę w drodze, niedziałające oświetlenie, potrącone zwierzę, uszkodzony znak, zniszczony przystanek autobusowy lub zlecić odbiór odpadów komunalnych np. starych mebli. Dzięki aplikacji będzie mógł szybko wezwać pomoc służb ratunkowych, dowiedzieć się o wydarzeniach kulturalnych w mieście. Aplikacja umożliwi też głosowanie na zadania w budżecie obywatelskim. – Wdrożenie takiej aplikacji to jeden z moich priorytetów – zaznacza Maciej Masłowski.
💡 Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł! Podziel się swoją reakcją: