21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Ludzkie kości wystawały z urwiska. Ratownicy zeszli po nie na linach

REKLAMA

Osunięta ziemia odsłoniła tajemnicę. Z urwiska nad Jeziorem Sieniawskim w powiecie sanockim wystawały ludzkie kości. To szczątki dwóch osób.

Wzgórze znajduje się w okolicach wsi Pastwiska. To właśnie tu niedawno doszło do osunięcia się ziemi. Ze ściany urwiska zaczęły wystawać ludzkie kości. Ktoś zwrócił na to uwagę i o wszystkim powiadomił policję.

Mundurowi musieli zabezpieczyć szczątki. Ale dostęp do nich był bardzo trudny. Działania wymagały użycia technik alpinistycznych. Świetnie znają się na nich ratownicy z Bieszczadzkiej Grupy GOPR, którzy zgodzili się pomóc.

Na linach opuścili się do pionowej ściany skarpy, zebrali wystające szczątki dwóch osób.

Na razie nie wiadomo kim są ofiary oraz z jakiego okresu pochodzą. Wstępnie oceniono jednak, że są to fragmenty szkieletów ludzi, którzy mogli zostać pochowani kilkadziesiąt lat temu.

Po osunięciu się ziemi ukazał się przekrój gruntu. Okazało się, że szczątki spoczywały na głębokości 3 metrów od powierzchni i 10 metrów nad lustrem wody.

Możliwe że natrafiono na mogiłę z dawnych lat. Sprawę będzie wyjaśniać policja. Na pewno po zakończeniu badań odnalezione szczątki zostaną pochowane na cmentarzu.

Ludzkie szczątki nad Jeziorem Sieniawskim
Ludzkie szczątki nad Jeziorem Sieniawskim | Fot. GOPR Bieszczady/Facebook
Ludzkie szczątki nad Jeziorem Sieniawskim
Ludzkie szczątki nad Jeziorem Sieniawskim | Fot. GOPR Bieszczady/Facebook

Zobacz też:

Kto zastrzelił wilka?

Zagubił się w Worku Bieszczadzkim. Akcja ratunkowa trwała 24 godziny

Awans dla przysiółków. Teraz są wsiami

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj