4.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Cały świat będzie naprawiał u nas samoloty

REKLAMA

Z powodu pandemii branża lotnicza znalazła się w głębokim kryzysie. Na lotnisku w Jasionce pasażerki ruch międzynarodowy wróci dopiero w czerwcu. Port myśli o tym jak powiększyć swoją ofertę i zarabiać mimo lockdownów. Sposobem może być baza serwisowa dla samolotów!

W czwartek, 20 maja ogłoszono ważną decyzję. W pierwszym kwartale przyszłego roku, właśnie na lotnisku w Jasionce, rozpocznie się budowa najnowocześniejszej w tej części Europy stacji do technicznej obsługi największych latających maszyn.

Inwestorem jest spółka LOT Aircraft Maintenance Services należąca do Polskiej Grupy Lotniczej. Firma w ciągu najbliższych kilku miesięcy wyłoni generalnego wykonawcę gigantycznego hangaru o powierzchni 13 tys. mkw. Zbudowana zostanie także płyta przed halą i budynki z zapleczem technicznym.

Pierwsze samoloty mają trafić do serwisu w połowie 2023 roku, ale już teraz polski lider obsługi technicznej samolotów troszczy się o przyszłe kadry, rozwijając współpracę ze szkołami technicznymi na Podkarpaciu. To będzie znakomite miejsce do nauki zawodu, tym bardziej, że firma oferuje płatne staże. Tak naprawdę powstanie wielki zakład. Zatrudnienie znajdzie tu 400 osób.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj