25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Lokale za budkę

REKLAMA

Niewielka budka za dwa (15 razy większe) lokale w zabytkowej kamienicy przy głównym deptaku miasta? To może być interes życia. Na taką zamianę zgodzili się radni w Rzeszowa.

Nie wszyscy rajcy byli jednomyślni. Wystarczyło 10 głosów radnych z PO i Rozwoju Rzeszowa, aby uchwała została przyjęta i stała się obowiązującym prawem. W ten sposób miasto postanowiło zabezpieczyć trafikę, która stoi nieużywana przy ul. Sokoła. Kiosk jest zabytkiem. Do tego ponoć unikalnym. Do Rzeszowa trafił w 1909 r. z Wiednia. Obecni właściciele otrzymali za niego dwa lokale na parterze w kamienicy przy Kościuszki 5. Jeden ma 42,79 m2, a drugi magazynowy liczy 17,76 m2.

Podczas obrad jeden z radnych zauważył, że temat trzeba przedyskutować, bo „ludzie powiedzą, że jesteśmy niegospodarni…”

Czy to dobra decyzja? Oceni historia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj