15 C
Rzeszów
poniedziałek, 2 października, 2023

Chodzi lisek… Nietypowy okaz na Nowym Mieście

REKLAMA

To wyjątkowy rzadki okaz i do tego zabłądził na Nowym Mieście w Rzeszowie. Od kilku dni koczuje tu srebrny lis – odmiana, która charakteryzuje się czarną sierścią i białą końcówką kitki. Dzieci się go boją, ale mieszkańcy współczują. – Ktoś powinien mu pomóc wydostać się z betonowej dżungli – mówią.

Lisek gdziekolwiek się pojawi wywołuje sensację. Ostatnio koczował na placu zabaw przy Zespole Szkół nr 4 przy ul. Rejtana. – Obok mieliśmy zajęcia sportowe na boisku i nagle zrobił się pisk. Ktoś zobaczył lisa. Nie wiedzieliśmy jak się zachować. To dzikie zwierzę, może być chore. Dziwne, bo wcale nie bało się ludzi. My natomiast drżeliśmy ze strachu. Natychmiast uciekliśmy do szkoły – opowiada uczennica IV klasy.

Lisek przemieszcza się po osiedlu. W piątek 17 marca wieczorem spotkaliśmy zwierzaka przy Pierwszym Urzędzie Skarbowym. Przemykał przez parking. Na widok samochodu przyspieszył i czmychnął w krzaki.

– Jest piękny, ale to nie pluszowa zabawka. Powinien być odłowiony i odesłany do lasu, do swojego naturalnego środowiska – mówi jedna z mieszkanek.

Lis srebrny to odmiana pospolitego lisa rudego. Był popularny w hodowli, zwłaszcza, za naszą wschodnią granicą. Czy przybył stamtąd? Tego nie wiadomo. W naturalnym środowisku jest bardzo rzadko spotykany. Na wolności najczęściej występuje w Pensylwanii w USA.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA