25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Chodzi lisek… Nietypowy okaz na Nowym Mieście

REKLAMA

To wyjątkowy rzadki okaz i do tego zabłądził na Nowym Mieście w Rzeszowie. Od kilku dni koczuje tu srebrny lis – odmiana, która charakteryzuje się czarną sierścią i białą końcówką kitki. Dzieci się go boją, ale mieszkańcy współczują. – Ktoś powinien mu pomóc wydostać się z betonowej dżungli – mówią.

Lisek gdziekolwiek się pojawi wywołuje sensację. Ostatnio koczował na placu zabaw przy Zespole Szkół nr 4 przy ul. Rejtana. – Obok mieliśmy zajęcia sportowe na boisku i nagle zrobił się pisk. Ktoś zobaczył lisa. Nie wiedzieliśmy jak się zachować. To dzikie zwierzę, może być chore. Dziwne, bo wcale nie bało się ludzi. My natomiast drżeliśmy ze strachu. Natychmiast uciekliśmy do szkoły – opowiada uczennica IV klasy.

Lisek przemieszcza się po osiedlu. W piątek 17 marca wieczorem spotkaliśmy zwierzaka przy Pierwszym Urzędzie Skarbowym. Przemykał przez parking. Na widok samochodu przyspieszył i czmychnął w krzaki.

– Jest piękny, ale to nie pluszowa zabawka. Powinien być odłowiony i odesłany do lasu, do swojego naturalnego środowiska – mówi jedna z mieszkanek.

Lis srebrny to odmiana pospolitego lisa rudego. Był popularny w hodowli, zwłaszcza, za naszą wschodnią granicą. Czy przybył stamtąd? Tego nie wiadomo. W naturalnym środowisku jest bardzo rzadko spotykany. Na wolności najczęściej występuje w Pensylwanii w USA.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj