16.6 C
Rzeszów
sobota, 23 września, 2023

Pociągiem na wakacje pojedziemy bez limitów

REKLAMA

Łagodzone są sanitarne restrykcje. Od 26 czerwca w transport publiczny będzie mógł przewozić więcej pasażerów. Wszystkie dostępne miejsca mogą być zajęte. Dotychczas limit wynosił 75 proc. obłożenia.

W przypadku podróży pociągiem – teoretycznie – nie trzeba będzie rezerwować miejsca. Składy PKP Intercity jednak rezerwację utrzymają w większości sowich składów, a zwłaszcza w Pendolino, Flirt lub Dart.

Kosztującą symboliczną złotówkę miejscówkę trzeba będzie pobierać do biletów odcinkowych oraz weekendowych.

– Ze względu na swoją konstrukcję nowoczesne składy zespolone nie mogą być wydłużane, tak jak w przypadku składów zestawionych z wagonów, dlatego ścisła kontrola poziomu zajętości miejsc służy bezpieczeństwu i komfortowi podróżowania tymi pociągami – tłumaczy przewoźnik.

W okresie wakacyjnym spółka PKP Intercity uważnie będzie przyglądała się frekwencji. – W przypadku zwiększonego zainteresowania konkretnymi połączeniami, w miarę możliwości będziemy podejmowali decyzje o wzmocnieniu pociągów dodatkowymi wagonami – podkreśla biuro prasowe firmy.

Przykładowe relacje, w których występują elektryczne i spalinowe zespoły trakcyjne, objęte obowiązkową rezerwacją miejsc:

· Warszawa – Wrocław – Warszawa;

· Poznań – Gdynia – Poznań;

· Kraków – Szczecin – Kraków;

· Warszawa – Łódź – Warszawa;

· Kraków – Poznań – Kraków;

· Białystok – Wrocław – Białystok;

· Warszawa – Lublin – Warszawa;

· Łódź – Kraków – Łódź;

· Kraków – Olsztyn – Kraków;

· Warszawa – Bydgoszcz – Warszawa;

· Kraków – Warszawa;

· Lublin – Wrocław – Lublin;

· Kraków – Gdynia – Kraków;

· Poznań – Przemyśl – Poznań;

· Zakopane – Gdynia – Zakopane;

· Kraków – Zagórz – Kraków.

Pełna lista połączeń obsługiwanych elektrycznymi i spalinowymi zespołami trakcyjnymi dostępna jest na stronie: TUTAJ.

Na pokładach pociągów kierownicy pociągów i konduktorzy nadal będą korzystać ze środków ochrony indywidualnej i utrzymania higieny osobistej – maseczek i rękawiczek ochronnych oraz żeli do mycia i dezynfekcji rąk. Ich kontakt z podróżnymi podczas kontroli biletów niezmiennie będzie odbywać się z zachowaniem bezpiecznego dystansu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych terminali zbliżeniowych. Cały czas obowiązywać będzie zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży.

Wszystkie pociągi PKP Intercity są dezynfekowane i czyszczone po zakończeniu każdego przejazdu. Od marca 2020 roku do końca maja 2021 roku przewoźnik wykonał już 456 tys. dezynfekcji i blisko 20 tys. dezynfekcji metodą zamgławiania.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA