12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Liczba pacjentów COVID pod respiratorem – zero!

REKLAMA

Po raz pierwszy niemal od samego początku pandemii na Podkarpaciu nie ma ani jednego pacjenta, który leżałby pod respiratorem z powodu COVID-19. Oznacza to, że pandemia jest w odwrocie, choć eksperci straszą nowymi mutacjami i IV falą.

Jeszcze nie tak dawno liczba testów dawała obraz pandemii. Wiele osób nie ma jednak objawów, albo ma je tak łagodne, że nie zgłasza się do lekarza. Dlatego – analizując skalę pandemii – warto brać pod uwagę liczbę osób, wymagają pobytu w szpitalu. W końcu w trosce o wydolność służby zdrowia, rządy na całym świecie, także w Polsce, wprowadzały ograniczenia, które jeszcze w wielu dziedzinach naszego codziennego życia nadal obowiązują.

Okazuje się, że pod względem sytuacji w szpitalach jest już naprawdę dobrze. W piątek (2/07) Urząd Wojewódzki odnotował, że na Podkarpaciu obecnie nie ma już ani jednego pacjenta, który leżałby pod respiratorem. Tzw. łóżka covidowe także są puste. W całym regionie z powodu COVID-19 hospitalizowanych jest obecnie 13 osób.

Jeszcze kilka miesięcy temu sytuacja była zupełnie inna. Na przykład 17 kwietnia w szpitalach na Podkarpaciu z powodu Covid-19 przebywało ponad 1800 pacjentów, a 230 walczyło o życie i było podłączonych do respiratorów. Każdego dnia dostarczano kolejne urządzenia zwiększając ich liczbę do blisko 270.

Teraz choć na oddziałach covidowych są już pustki w rezerwie utrzymywanych jest 55 respiratorów oraz 374 łóżka.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj