15.5 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Dramatyczny wypadek na obwodnicy Leżajska. Cysterna stanęła w ogniu po zderzeniu z audi. Zginął kierowca osobówki

REKLAMA

Tragiczny wypadek na obwodnicy Leżajska. Audi zderzyło się z cysterną, przewożącą 22 tysiące litrów oleju opałowego. Ciężarówka przewróciła się i stanęła w płomieniach. Szofer w ostatniej chwili zdołał wyskoczyć z kabiny i ocalił życie. Zginął natomiast 27-latek jadący samochodem osobowym.

Drogowy dramat rozegrał się w środę (5/05) około godz. 18. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca audi uderzył w nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę. Siła zderzenia była ogromna. Osobowe auto znalazło się w rowie. Zostało doszczętnie rozbite. Samochodem kierował 27-latek. Zginął na miejscu.

W wyniku zderzenia cysterna przewróciła się na bok. Doszło do rozszczelnienia zbiornika i ogromnego pożaru. Kolos błyskawicznie zamienił się w ogromną kulę ognia. Płomienie unosiły się na wysokość wieżowca. Kłęby czarnego dymu było widać z odległości kilkunastu kilometrów.

Choć kabina tira została zniszczona, 55-letni szofer zdołał się z niej wydostać. Ocalił życie. Jak informuje straż, nie został ranny. Trafił do szpitala na badania.

Ugaszenie ciężarówki i łatwopalnego ładunku było bardzo trudnym zadaniem. Akcja trwała kilka godzin. Wzięło w niej udział 14 zastępów straży pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z KP PSP w Leżajsku.

W miejscu wypadku, droga wojewódzka nr 77 została kompletnie zablokowana. Uszkodzona została nawierzchnia, która będzie wymagała naprawy.

Po ugaszeniu pożaru oględziny przeprowadzili policjanci wspólnie z prokuratorem. Trwa ustalanie przyczyn tragedii.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj