20 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Dwóch polskich narciarzy zginęło w Himalajach w Indiach

REKLAMA

Przerażająca potęga żywiołu. Kiedy lawina schodziła z gór w Himalajach ludzie na początku przyglądali się zjawisku, a potem rozpaczliwie rzucili się do ucieczki. Ale ucieczki nie było. Większość przysypanych na szczęście udało się uratować. Znaleziono ciała dwóch osób. Jak podają media, to 43 i 45-latek z Polski.

Śnieżny dramat rozegrał się popularnym narciarskim kurorcie Gulmarg w Kaszmirze w Indiach. Polacy przebywali tam z innymi turystami. Na filmie, który pojawił się w sieci, widać moment zejścia lawiny. Wydawało się, że ominie grupę turystów. Ale tak się nie stało. Śnieg porwał ponad 20 osób.

19 osób udało się uratować. Podczas akcji ratunkowej odnaleziono dwa ciała. Jak podały miejscowe władze, ofiarami są Polacy. Według agencji prasowej Reuters – powołującej się na lokalne służby – zginęli: 43-letni Krzysztof i 45-letni Adam. 

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj