28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Lawina na Wielkiej Rawce. Ostrzeżenie GOPR

REKLAMA

Często Bieszczady pod tym względem są ignorowane. Uważa się, że to niskie, spacerowe góry, ale również tu lawiny mogą być ogromne i bardzo niebezpieczne. Udowodniają to ostatnie zdjęcia GOPR. Przy obrywie stoi ratownik z rozłożoną sondą lawinową o długości 320 cm!

Jeszcze jedna fotka Wielkiej Rawki i lawiny, wykonana dzisiaj …

Opublikowany przez GOPR Bieszczady Wtorek, 27 kwietnia 2021

Masy ściegu zeszły w niedzielę (25/04) z Wielkiej Rawki. Ktokolwiek znalazłby się pod zwałami żywiołu nie miałby wielkich szans na ratunek. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ale ratownicy górscy ostrzegają, że nadal w tym rejonie jest niebezpiecznie. Mogą schodzić kolejne lawiny.

W górnych partiach Bieszczad nadal obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, które występuje przede wszystkim na północnych i północno-wschodnich stokach. Zagrożenie dotyczy m.in. masywów Połoniny Caryńskiej, Tarnicy, Halicza, Wielkiej Rawki oraz Szerokiego Wierchu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj