11 C
Rzeszów
środa, 31 maja, 2023

Skwerek z ławeczkami zamiast zaparkowanych aut

REKLAMA

Będzie gdzie przycupnąć podczas spaceru i zjeść np. lody. Na rogu ul. Słowackiego i Kościuszki w Rzeszowie – dokładnie naprzeciwko ratusza – zrobiono skwerek z ławeczkami. Oczywiście, nie ma nic za darmo. Miejsca pieszym musieli ustąpić kierowcy, którzy już tu nie zaparkują.

Ech…Życie kierowcy w centrum Rzeszowa wcale nie jest łatwe. Ubyło znów kilka miejsc parkingowych. W dni powszednie nie dość, że w pobliżu centrum ciężko znaleźć wolną przestrzeń dla auta, to jeszcze trzeba słono zapłacić. Trzy godziny parkowania to niemal 15 złotych!

Ale wszystko zmienia się, kiedy już wysiadamy z samochodu i stajemy się pieszymi. Wtedy denerwuje nas sytuacja, kiedy ktoś zaparkował na chodniku pojazd w taki sposób, że zostawił tyci-tyci miejsca dla ludzi.

Teraz już nie będzie takiego problemu na rogu Słowackiego i Kościuszki – naprzeciwko ratusza. Miasto wygoniło stąd samochody i tym urokliwym miejscem obdarowało pieszych.

Ustawiono wygodne ławeczki, a żeby nie było nudno dołączono do nich okazałe kwietniki.

– Jest to kontynuacja działań z ubiegłego roku, kiedy to wyłączyłem z ruchu część ul. Mickiewicza i Joselewicza a z bezpośredniego sąsiedztwa ratusza zniknęły samochody – mówi prezydent Konrad Fijołek.

laweczki 3 1

Zobacz też:

Parkowanie z komórką. Jak to działa? To najnowocześniejszy system w Europie!

Zostań żołnierzem. Ruszyły wojskowe centra rekrutacji

Zarośnięte trawniki. Miasto mówi, że tak trzeba

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
11 ° C
13 °
8.5 °
83 %
4.1kmh
0 %
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
19 °
sob.
16 °
niedz.
12 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu