22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Po 2 godzinach rozmowy straciła 10 tys zł. Uwaga na nową metodę oszustów!

REKLAMA

Ponad 10 tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu łańcuckiego po dwugodzinnej rozmowie z fałszywym pracownikiem banku.

Oszust najpierw nastraszył kobietę, że ktoś próbuje włamać się na jej konto bankowe, a potem kazał zainstalować aplikację, która dała mu zdalny dostęp do jej komórki.

POLICJA OSTRZEGA

Obecnie przestępcy potrafią na telefonie ofiary wyświetlić numer telefonu lub nazwę zaufanej instytucji. Wyświetlany numer telefonu lub nazwa naszego banku nie są już gwarancją, że rozmawiamy z prawdziwym przedstawicielem banku. Dlatego jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do intencji rozmówcy, rozłączmy się. Po odczekaniu min. 30 sekund połączmy się z daną instytucją wpisując oficjalny numer na klawiaturze numerycznej, a nie oddzwaniając na wcześniejsze połączenie.

Zobacz też:

Oszustwo na angielskiego policjanta

Musi spłacać nieswoje pożyczki. To było oszustwo szefowej!

Prezent ma majówkę! Kolejny odcinek S19 gotowy!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj