12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Premier powołał komisarza. Będzie tymczasowym prezydentem Rzeszowa

Marek Bajdak (57 l.), dotychczasowy dyrektor Wydziału Nieruchomości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim został komisarzem, który do czasów wyboru nowego prezydenta będzie zarządzał Rzeszowem. Premier zaakceptował propozycję wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. To właśnie ona wskazała właśnie tego kandydata na to stanowisko.

REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki powołał oficjalnie komisarza, który będzie kierował rzeszowskim magistratem do czasu wyboru nowego prezydenta.

– Czuję ciężar powierzonego zadania i zamierzam swoje obowiązku wypełniać jak najrzetelniej. Będę pełnił urząd prezydenta 3 miesiące. Jestem gotowy na współpracę z mieszkańcami, radnymi, pracownikami urzędu. Przez te 90 dni nie będę podejmował zobowiązań, które mogłyby mieć dalekosiężne konsekwencje, ale zamierzam zarządzać miastem w bieżących sprawach. Nie będzie rewolucji, zwłaszcza kadrowej – powiedział w czwartek na konferencji prasowej Marek Bajdak.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, zaproponowany przez wojewodę urzędnik nie będzie brał udziału w przedterminowych wyborach.

CZYTAJ TEŻ:  Kto zniszczył najnowocześniejszy przystanek?

Wybory prawdopodobnie odbędą się w maju. Są konieczne, bo dotychczasowy gospodarz – Tadeusz Ferenc z przyczyn zdrowotnych ustąpił ze stanowiska. Ogłosił to 10 lutego, wskazując też kandydata, którego najchętniej widziałby jako swojego następcę. To wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Polityk zadeklarował, że będzie startował w wyborach jako kandydat bezpartyjny.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu