15 C
Rzeszów
poniedziałek, 2 października, 2023

Ksiądz na TikToku pokazał koperty z kolędy

REKLAMA

Wizyta duszpasterska i jak zwykle ten sam temat – koperty! W mediach i internecie wzbudza to tak wielkie dyskusje, że ksiądz z Krosna postanowił pokazać, co zawierają jego koperty z kolędy.

Ks. Sebastiana Picura jest wikariuszem Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie w Archidiecezji Przemyskiej i udziela się na TikToku. Wiele osób pytało go o kwoty, jaką należy włożyć do koperty podczas kolędy.

— Moi drodzy, wielu o to prosiło, więc postanawiam sprawdzić zawartość kopert, które otrzymałem po kolędzie – powiedział i pokazał.

@ks.sebastianpicur #pieniadze #ekonomia #kasa #kościół #kolęda #miłość #humor #dystans ♬ It’s Beginning To Look A Lot Like Christmas – Perry Como & The Fontane Sisters

Ksiądz do sprawy podszedł z dystansem. Jeśli społeczność TikToka lubi szybkie, proste obrazki to ma, co chciała. Oczywiście za krótkim, przewrotnym filmikiem kryje się głębszy sens.

W Kopertach nie ma pieniędzy, ale są słowa, które odnoszą się do tego, jakie znaczenie ma wspólnota Kościoła, jaki sens mają wizyty duszpasterskie. Dzięki nim czujemy się jedną owczarnią. Kościół to także nasz dom.

A co z ofiarą? Od dawna zarówno Diecezja Rzeszowska jak też Archidiecezja stosuje zasadę, że podczas wizyt duszpasterskich księża nie przyjmują żadnych ofiar. Jeśli, ktoś czuje taką potrzebę, to ofiarę – zupełnie anonimowo – może złożyć w kopercie na tacę podczas niedzielnej Mszy Świętej.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA