16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Rutkowski na tropie prywatnego detektywa

REKLAMA

Prywatny detektyw, przebywający w areszcie w Rzeszowie może mieć kolejne kłopoty. Słynny detektyw Krzysztof Rutkowski przekonuje, że mężczyzna dokonał wyłudzeń od klientki. – Paweł K. wziął pieniądze, zwodził rodzinę i nic nie zrobił – mówi Krzysztof Rutkowski.

Krzysztof Rutkowski 12 października urządził briefing prasowy przed Zakładem Karnym w Rzeszowie. To właśnie tu od kilku miesięcy przebywa Paweł K. (45 l.). Jest aresztowany pod zarzutem korupcji. Grozi mu 10 lat więzienia. Chodzi o głośną aferę, w którą była zamieszana pracownica Urzędu Miasta w Rzeszowie. Kobieta jest podejrzana o to, że za pieniądze sprzedawała K. poufne dane osobowe, do których miała dostęp w pracy.

Paweł K. pochodzi z Podkarpacia, ale swoje biuro prowadzi w Warszawie. Teraz Krzysztof Rutkowski przekonuje, że zawiadomienie dotyczące wyłudzenia zgłosiła na policję kobieta ze Szczecinka. To ona u Pawła K. szukała pomoc w ratowaniu swojego brata, który przebywa w więzieniu w Tanzanii. Został tam skazany na 30 lat za uprawę marihuany.

Podczas konferencji Rutkowski skontaktował się telefonicznie z panią Iloną, która opowiedziała w jaki sposób została pokrzywdzona przez K. Twierdzi, że straciła 120 tys. zł:

– Znalazłam w internecie biuro. Skontaktowałam się z nim. Przyjechał do mnie do domu. Mówił, że robił już takie rzeczy, że wyciągał ludzi z więzienia. Twierdził, że zorganizowała dla brata ochronę w zakładzie karnym. To nie była prawda. Według jego słów, brat już dwa razy miał być w samolocie do kraju. Nic się nie potwierdziło. Ja i mama straciliśmy tylko zdrowie, nerwy i pieniądze – żaliła się pani Ilona przez telefon.

Rutkowski dodaje, że mężczyzna przekazywał prawnikowi kobiety, że dwa razy był w Tanzanii, że rozmawiał z konsulem. – Nic takiego nie miało miejsce. Myślę, że ten przekaz będzie apelem do tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób mogli być już oszukani przez mężczyznę, który przedstawiał się jako detektyw, aby zgłosili sprawę – mówi Krzysztof Rutkowski.

rutkowski2
Krzysztof Rutkowski na konferencji przed Zakładem Karnym w Rzeszowie | Fot. Inres24.pl

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj