14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Wygodnie i elegancko. Tak wygląda teraz krośnieński dworzec autobusowy

REKLAMA

Wcześniej było szaro, buro i ponuro. A teraz? Francja – elegancja. A raczej Krosno i nowy dworzec autobusowy. Z remontu obiektu cieszą się kierowcy i pasażerowie.

Remont trwał od marca tego roku i właśnie dobiegł końca. Odnowiono dach, położono nowe chodniki, ustawiono nowe ławki, otwarto klimatyzowaną poczekalnię z toaletami.

Jest estetycznie i wygodnie. Na dużych ekranach wyświetlany jest przejrzysty rozkład jazdy wszystkich 22 przewoźników, którzy korzystają z dworca. To duże ułatwienie. Już nie trzeba biegać od szofera i do szofera z pytaniem: „A ten na Kraków to, o której jedzie?”.

– Zamontowaliśmy nowoczesny system informacji pasażerskiej. Oprócz tablic, są też głośniki do zapowiedzi głosowych, a także totem – monitor z informacją dla turystów – wylicza prezydent Krosna Piotr Przytocki. – Wprowadzono też nową organizację ruchu na samej płycie dworca – dodaje.

Remont dworca został przeprowadzony w ramach, finansowanego przez Unię, projektu „Modernizacja infrastruktury służącej transportowi multimodalnemu w Krośnie i Medzilaborcach na Słowacji”.

Zobacz też:

Mieszkańcy drożej zapłacą za ciepło. Prezydent Rzeszowa skarży się do premiera

10 nowych karetek dla pogotowia w regionie

Jezus z 80 tysięcy zapałek. Dzieło pana Mariana z Pawłosiowa

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj