16 C
Rzeszów
środa, 6 lipca, 2022

Najnowsze

Wygodnie i elegancko. Tak wygląda teraz krośnieński dworzec autobusowy

Wcześniej było szaro, buro i ponuro. A teraz? Francja – elegancja. A raczej Krosno i nowy dworzec autobusowy. Z remontu obiektu cieszą się kierowcy i pasażerowie.

REKLAMA

Remont trwał od marca tego roku i właśnie dobiegł końca. Odnowiono dach, położono nowe chodniki, ustawiono nowe ławki, otwarto klimatyzowaną poczekalnię z toaletami.

Jest estetycznie i wygodnie. Na dużych ekranach wyświetlany jest przejrzysty rozkład jazdy wszystkich 22 przewoźników, którzy korzystają z dworca. To duże ułatwienie. Już nie trzeba biegać od szofera i do szofera z pytaniem: „A ten na Kraków to, o której jedzie?”.

– Zamontowaliśmy nowoczesny system informacji pasażerskiej. Oprócz tablic, są też głośniki do zapowiedzi głosowych, a także totem – monitor z informacją dla turystów – wylicza prezydent Krosna Piotr Przytocki. – Wprowadzono też nową organizację ruchu na samej płycie dworca – dodaje.

Remont dworca został przeprowadzony w ramach, finansowanego przez Unię, projektu „Modernizacja infrastruktury służącej transportowi multimodalnemu w Krośnie i Medzilaborcach na Słowacji”.

Zobacz też:

Mieszkańcy drożej zapłacą za ciepło. Prezydent Rzeszowa skarży się do premiera

10 nowych karetek dla pogotowia w regionie

Jezus z 80 tysięcy zapałek. Dzieło pana Mariana z Pawłosiowa

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
16 ° C
16.1 °
15.9 °
95 %
5.7kmh
75 %
śr.
22 °
czw.
24 °
pt.
24 °
sob.
24 °
niedz.
19 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu