15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Wyłudził dotację z tarczy antykryzysowej

REKLAMA

45-letni przedsiębiorca z powiatu krośnieńskiego jest podejrzany o wyłudzenie blisko 650 tys. zł z tarczy antykryzysowej. Mężczyzna w czasie pandemii koronawirusa ubiegał się o pomoc państwa. Dostał ją niesłusznie. Okazało się, że nakłamał w papierach.

Jeśli ktoś myślał, że publiczne pieniądze będą rozdawane na piękne oczy, to się grubo przeliczył. Właśnie teraz śledczy sprawdzają, czy ktoś nie wykorzystał nadzwyczajnej sytuacji i nie dokonał wyłudzeń.

Tak stało się ostatnio w Krośnie. Miejscowa prokuratura i policjanci wpadli na trop 45-latka, który ubiegał się o pomoc państwa związaną z przestojem z powodu ograniczeń pandemicznych. Państwo wspomagało takich przedsiębiorców, starając się wyrównać im straty. Podejrzany biznesmen zgłosił się o rządową pomoc. Dostał 648 tys. zł. Ale śledczy teraz okryli, że pieniądze w takich wysokości mu się nie należały. W dokumentach, które złożył w ZUS podał nieprawdziwą liczbę pracowników. A to właśnie od niej była uzależniona wysokość dopłaty.

45-latek na wniosek prokuratury został aresztowany. Grozi mu 10 lat więzienia. Śledczy zabezpieczyli jego majątek warty 300 tys. zł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj