7.4 C
Rzeszów
niedziela, 26 marca, 2023

Zaginął 7-latek z autyzmem. Liczyła się każda minuta

Wystarczyła chwila nieuwagi i maluch zniknął z oczu jego opiekunom. Nie było ani minuty do stracenia, bo poszukiwany 7-letni chłopczyk cierpi na autyzm. Na szczęście od razu wezwano profesjonalną pomoc. Do akcji ruszyli ratownicy wyposażeni w psa tropiącego, drona i quady…

REKLAMA

Poszukiwania trwały 2 godziny i 20 minut. Wszystko działo się w okolicach okolicy Góry Kamarka w Jaśliskach w powiecie krośnieńskim.

7-latek był uczestnikiem obozu terapeutycznego. Niepostrzeżenie oddalił się w czasie górskiej wędrówki i przepadł jak kamień w wodę. Opiekunowie natychmiast wezwali pomoc.

Do akcji wkroczyły służby ratunkowe: policjanci, strażacy, a także ratownicy GOPR i nawet myśliwi z koła łowieckiego, najlepiej znający te okolice. Wykorzystano quady, drona, a także psa tropiącego, który wskazał kierunek poszukiwań.

Około godz. 16.30 wszystkim spadł kamień z serca. Ratownik GOPR-u odnalazł chłopca, który po konsultacji medycznej, został oddany opiekunom.

CZYTAJ TEŻ:  Tragiczny pożar w bloku. Odnaleziono ciało 38-latka

W tym przypadku wszystko skończyło się szczęśliwie, ale policjanci zwracają uwagę, by ta historia była przestrogą.

– Apelujemy do rodziców oraz organizatorów letniego wypoczynku o odpowiedzialne zachowania podczas sprawowania opieki nad dziećmi zarówno w górach, jak i nad wodą – mówi aspirant sztabowy Paweł Buczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

👉Dziś ok. godz. 14.00 wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 7-letniego autystycznego chłopca w Jaśliskach w okolicy góry…

Opublikowany przez GOPR Bieszczady Wtorek, 13 lipca 2021

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie małe
7.4 ° C
8.8 °
5.8 °
85 %
5.7kmh
40 %
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
2 °
śr.
6 °
czw.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu