20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Zaginął 7-latek z autyzmem. Liczyła się każda minuta

REKLAMA

Wystarczyła chwila nieuwagi i maluch zniknął z oczu jego opiekunom. Nie było ani minuty do stracenia, bo poszukiwany 7-letni chłopczyk cierpi na autyzm. Na szczęście od razu wezwano profesjonalną pomoc. Do akcji ruszyli ratownicy wyposażeni w psa tropiącego, drona i quady…

Poszukiwania trwały 2 godziny i 20 minut. Wszystko działo się w okolicach okolicy Góry Kamarka w Jaśliskach w powiecie krośnieńskim.

7-latek był uczestnikiem obozu terapeutycznego. Niepostrzeżenie oddalił się w czasie górskiej wędrówki i przepadł jak kamień w wodę. Opiekunowie natychmiast wezwali pomoc.

Do akcji wkroczyły służby ratunkowe: policjanci, strażacy, a także ratownicy GOPR i nawet myśliwi z koła łowieckiego, najlepiej znający te okolice. Wykorzystano quady, drona, a także psa tropiącego, który wskazał kierunek poszukiwań.

Około godz. 16.30 wszystkim spadł kamień z serca. Ratownik GOPR-u odnalazł chłopca, który po konsultacji medycznej, został oddany opiekunom.

W tym przypadku wszystko skończyło się szczęśliwie, ale policjanci zwracają uwagę, by ta historia była przestrogą.

– Apelujemy do rodziców oraz organizatorów letniego wypoczynku o odpowiedzialne zachowania podczas sprawowania opieki nad dziećmi zarówno w górach, jak i nad wodą – mówi aspirant sztabowy Paweł Buczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

👉Dziś ok. godz. 14.00 wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 7-letniego autystycznego chłopca w Jaśliskach w okolicy góry…

Opublikowany przez GOPR Bieszczady Wtorek, 13 lipca 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj