21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Matka nie odpowie za śmierć malutkiej Amelki

REKLAMA

Nie wiadomo jak zginęła i nie wiadomo dlaczego. Śmierć 13-miesięcznej Amelki w Krośnie prawdopodobnie już na zawsze pozostanie niewyjaśniona. Choć matce – Natalii W. (26 l.) postawiono zarzut zabójstwa, nie odpowie za zbrodnię. Biegli orzekli, że kobieta jest niepoczytalna. Sąd Okręgowy w Krośnie, na wniosek prokuratury, umorzył śledztwo.

Ten dramat rozegrał się w maju 2018 r. Policjanci wyważyli drzwi do mieszkania w bloku przy ul. Czajkowskiego w Krośnie i w środku zastali makabryczny widok. W łóżeczko znaleźli rozkładające się ciało dziecka. Na wersalce siedziała matka i trzymała w ręce nóż, którym się pokaleczyła.

Natalia W. była wycieńczona. Nie można było z nią nawiązać kontaktu, śledczy przez wiele tygodni nie mogli jej przesłuchać. Kobieta trafiła do szpitala psychiatrycznego, w którym przebywa do dziś.

Według biegłych matka przyczyniła się do śmierci dziecka

Natalia W. była badana przez zespół psychologów i psychiatrów, którzy uznali, że jest niepoczytalna. Z zeznań, które uzyskała prokuratura wynika, że kobieta nie pamięta co się stało, ale zaprzecza by skrzywdziła dziecko. Stwierdziła tylko, że położyła wieczorem dziecko spać do łóżeczka, a potem się nie obudziło.

Biegłym nie udało się ustalić, co było przyczyną śmierci Amelki, ale uznali, że matka się do niej przyczyniła. Wykluczono otrucie lekami.

W mieszkaniu znaleziono list pożegnalny, który Natalia napisała do swoich rodziców. Ustalono, że w internecie szukała informacji na temat sposobów popełnienia samobójstwa i śmierci dziecka.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o umorzenie śledztwa i objęcie Natalii W. leczeniem w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Sąd Okręgowy w Krośnie zgodził się z wnioskiem śledczych. Umorzył postępowanie, kobieta pozostanie w szpitalu. Jak długo? Aż lekarze zdecydują, że jest zdrowa.

Ojciec dziecka zgłosił uprowadzenie

Natalia W. była młodą mężatką. Zmieniła się po porodzie. Rok przed tragedią bez słowa wyprowadziła się od męża i zamieszkała samotnie z Amelką. Ojciec dziecka początkowo widywał córeczkę. W sądzie starał się o rozszerzenie kontaktów z dzieckiem. Kiedy Natalia przestała odbierać telefony, otwierać drzwi, nie pojawiła się na rozprawie, mężczyzna zgłosił uprowadzenie rodzicielskie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj