10.8 C
Rzeszów
czwartek, 6 października, 2022

Najnowsze

Kropielnica na fotokomórkę w katedrze

Potrzeba matką wynalazków. Kiedy okazało się, że tradycyjne kropielnice nie mogą funkcjonować w reżimie sanitarnym, wymyślono nowoczesne urządzenia, które bezdotykowo dozują na dłoń kropelkę święconej wody. Pierwsze takie automaty zamontowano właśnie przy wejściu do rzeszowskiej katedry.

REKLAMA

Kropielnice wyglądają bardzo stylowo. Są oprawione w drewno. Jedynie emitowane przez nie intensywne niebieskie światło zdradza, że mamy do czynienia z nowoczesnym urządzeniem. A do tego bezpiecznym, spełniającym wszelkie obostrzenia sanitarne. Dłoń nie ma bowiem kontaktu z żadnymi powierzchniami. Wystarczy ją podłożyć pod dozownik i na chwilę zatrzymać w powietrzu. Automatycznie spada kropla święconej wody. Wszystkim steruje fotokomórka.

Nowe kropielnice w ubiegłym tygodniu pojawiły się w katedrze w Rzeszowie. Są dwie sztuki – jedna przy wejściu do górnego kościoła i jedna w dolnym kościele. Większość wiernych po raz pierwszy skorzystała z kropielnic w niedzielę, 24 stycznia. – Bardzo dobry pomysł – chwalą zgodnie parafianie.

CZYTAJ TEŻ:  Stare ulgi dla uczniów przedłużone do końca października. Czy to skróci kolejki do okienek?
kropielnica na fotokomorke2
Wystarczy podłożyć dłoń | Fot. Inres24.pl
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
10.8 ° C
11.1 °
10.2 °
78 %
6.2kmh
0 %
czw.
20 °
pt.
19 °
sob.
19 °
niedz.
15 °
pon.
15 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu