6.8 C
Rzeszów
czwartek, 22 lutego, 2024

Kradzież drzewa w Nadleśnictwie Kańczuga. Obława na rabusiów

REKLAMA

Przyjechali do lasu traktorkiem typu SAM. Nie na spacer, ale aby kraść drzewo. Tym razem nie udało się. Szybka obława przyniosła skutek.

Sprawę policji zgłosiła Straż Leśna. Mundurowi odkryli, że w Nadleśnictwie Kańczuga część drzewa została już pocięta na wałki i załadowana na przyczepę ciągnika.

Miejscowi policjanci zorganizowali obławę. Wraz ze Strażą Leśną zaskoczyli rabusiów. Stali przy ciągniku z drzewem. Cała trójka została natychmiast zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu. Okazało się, że to mieszkańcy powiatu przeworskiego w wieku 38, 43 i 47 lat.

W trakcie prowadzonych działań ustalono, że dwóch zatrzymanych mężczyzn miało bezpośredni związek z kradzieżą drzewa, natomiast trzeci, 38-latek, jedynie użyczył im ciągnika, nieświadomy nielegalnej działalności. Po przesłuchaniu, został zwolniony i wrócił do swojego domu.

43-latek i 47-latek skradli razem sześć drzew – dwa jawory, dwa buki i dwa modrzewie. Straty dla Skarbu Państwa oszacowano na blisko 4 tys. zł. Mundurowi zdołali odzyskać całe skradzione mienie.

Podejrzani usłyszeli zarzuty. Zgodnie z artykułem 290 Kodeksu Karnego, osoba, która dopuszcza się wyrębu drzewa w lesie w celu przywłaszczenia, podlega odpowiedzialności karnej za kradzież. Ponadto, w przypadku skazania, sąd orzeka na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości podwójnej wartości drzewa.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj