30 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim. W piątek potwierdzono 14 kolejnych zakażeń

REKLAMA

Wicemarszałek Podkarpacia otrzymała w czwartek dodatni wynik testu na koronawirusa. Sanepid bada z iloma osobami miała kontakt i kogo należy objąć kwarantanną.

Do zakażenia doszło prawdopodobnie 17 czerwca. Pani wicemarszałek zasiadała w komisji konkursowej na stanowisko dyrektora Centrum Zdrowia Psychicznego w Jarosławiu. Wkrótce okazało się, że jeden z uczestników przesłuchania jest chory na covid-19. Wszystkie osoby, które miały z nim kontakt objęto izolacją. W domu przebywała też wicemarszałek. Teraz otrzymała pozytywny wynik testu.

Sanepid bada nowe ognisko choroby i będzie decydował kogo objąć kwarantanną. Wielu urzędników ponownie kierowanych jest do pracy zdalnej. Z domu pracuje też marszałek Władysław Ortyl.

W czwartek sanepid podał, że w regionie odnotowano 12 nowych przypadków koronawirusa w regionie. Infekcję potwierdzono u:

  • 5 osób z powiatu jarosławskiego (starsza kobieta hospitalizowana; młoda kobieta i mężczyzna , kobieta w sile wieku i starszy mężczyzna wszyscy w izolacji,
  • 3 osób z powiatu sanockiego starsza kobieta i mężczyzna oraz nastolatka (izolacja),
  • 2 osób z Przemyśla – młody mężczyzna i starsza kobieta (izolacja),
  • 2 osób z powiatu przeworskiego – kobieta i mężczyzna w sile wieku (izolacja).

Kolejne 14 zakażeń potwierdzono w piątek:

  • starszy mężczyzna z powiatu przemyskiego – hospitalizowany,
  • 13 osób z powiatu jarosławskiego (3 kobiety i 2 mężczyzn w sile wieku; 2 młode kobiety i trzech mężczyzn; dziecko oraz starsza kobieta i mężczyzna) wszyscy w izolacji.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj