14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Koronawirus w rzeszowskiej katedrze

REKLAMA

Ta wiadomość bardzo zmartwiła parafian. Dowiedzieli się, że księża z parafii katedralnej w Rzeszowie zostali zakażeni koronawirusem. Cała wspólnota modli się o zdrowie dla kapłanów, szczególnie za księdza infułata Stanisława Maca, który ma 84 lata i z powodu infekcji został hospitalizowany.

„Z przykrością informujemy, że nasze przypuszczenia się potwierdziły. Wykryto COVID-19 u 3 naszych księży (Ks. Infułat – hospitalizowany oraz księża wikariusze: Krzysztof i Julian). Po przebadaniu sióstr zakonnych okazało się, że wynik pozytywny również mają: s. Assumpta, s. Julitta i s. Bogusława. Stan chorych jest dobry, większość przechodzi bezobjawowo” – napisali księża na swojej stronie Facebook.

Zaraz po podejrzeniu zakażenia, wszystkie osoby pracujące w Katedrze zostały przebadane. W trosce o dobro parafian poranne Msze Święte w poniedziałek zostały odwołane, a kościół dokładnie zdezynfekowany.

– Niestety nie znamy źródła zakażenia, dlatego prosimy parafian, którzy w ostatnim czasie mieli bezpośredni kontakt z ww. osobami o obserwację swojego zdrowia i w razie potrzeby o kontakt z służbami sanitarnymi – apelują duchowni.

DRODZY PARAFIANIE!Z przykrością informujemy, że nasze przypuszczenia się potwierdziły. Wykryto COVID-19 u 3 naszych…

Opublikowany przez Katedra Rzeszowska Środa, 7 października 2020

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj