14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Więcej łóżek dla pacjentów z Covid-19. Ich liczba rośnie w zastraszającym tempie

REKLAMA

Liczba nowych przypadków koronawirusa rośnie w zastraszającym tempie. Choć większość osób przechodzi zakażenie bezobjawowo, niektórzy wymagają pomocy lekarskiej. Miejsca na oddziałach zakaźnych szybko zapełniają się nowymi pacjentami. Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka zdecydowała o zwiększeniu liczby łóżek dla chorych na Covid-19.

Obecnie na Podkarpaciu liczba łóżek dla pacjentów z Covid-19 zwiększono 782. Przybyło miejsc m.in. w szpitalach w Dębicy oraz Jarosławiu i Łańcucie. Obecnie w regionie zajętych jest 478 miejsc.

Z informacji przekazywanych przez służby wojewody wynika, że do ratowania najciężej chorych pacjentów przeznaczono 43 respiratory. Zajętych jest 29.

Piątek była kolejnym dniem z dużą liczbą zachorowań. Na Podkarpaciu potwierdzono prawie dwa razy więcej przypadków niż w środę – 563. Wiele osób dowiaduje się, że jest chora przy okazji innych badań. – Miałam umówioną wizytę na gastroskopię. Wcześniej musiałam przejść test. Dostałam telefon, że jest pozytywny i muszę poddać się izolacji – mówi 55-letnia mieszkanka Jarosławia.

Covid-19 dotyka szczególnie osoby starsze. Niestety w tej grupie notuje się też najwięcej zgonów. W piątkowym raporcie podkarpackiego sanepidu odnotowano 17 przypadków śmiertelnych. Zmarli:

  • 5 kobiet z powiatów: brzozowskiego (98 l.), jarosławskiego (85 l.), leżajskiego (66 l.), mieleckiego (81 l.) i stalowowolskiego (87 l.),
  • 12 mężczyzn z powiatów: brzozowskiego (71, 69 l.), dębickiego (65, 48 l.), krośnieńskiego (75, 89 l.), leskiego (83 l.), łańcuckiego (67, 72, 82 l.), ropczycko-sędziszowskiego (83 l.) i strzyżowskiego (64 l.).

Aktualny komunikat epidemiologiczny jest dostępny tutaj .

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj