24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Zapełniają się łóżka covidowe, a ludzie nie chcą się szczepić

REKLAMA

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu i znów zapełniają się łóżka w szpitalach na oddziałach covidowych. 90 procent pacjentów to osoby niezaszczepione. Nasz region pod względem szczepień jest jednym z ostatnich w kraju.

Wiele osób ignoruje zagrożenie. Sądzi, że w przypadku zakażenia najwyżej będzie tylko gorączka, katar, czy kaszel. Groza zaczyna się, kiedy pojawia się problem z oddychaniem. Wtedy konieczny jest szpital: tlen, kroplówka, ostatnią deską ratunku jest respirator. Wówczas pozostaje już tylko nadzieja, bo leku na COVID-19 nie ma.

Koronawirus znów szaleje. Notuje się coraz więcej zakażeń. W czwartek, 4 listopada w regionie odnotowano 691 nowych przypadków.

Obecnie (4/11) z powodu COVID-19 na Podkarpaciu na oddziałach przebywa już 629 osób, w tym 65 osób pod respiratorami. W szpitalach 90 proc. pacjentów to osoby niezaszczepione.

Podkarpacie ma jeden z gorszych wyników – w pełni zaszczepionych jest 760 tys. mieszkańców regionu – to 38 proc. Pod względem szczepień najlepiej wypada Tarnobrzeg – 55 proc. zaszczepionych.

Obecnie dziennie w regionie wykonywanych jest 20 tys. testów na koronawirusa. Dominuje wariant indyjski wirusa – prawie 100 proc. przypadków.

uw1
Sytuację dotyczącą pandemii w regionie przedstawili 4 listopada wojewoda Ewa Leniart oraz szef sanepidu dr Adam Sidor | Fot. UW Rzeszów
szcz2
Lekarstwa nie ma, ochroną jest tylko szczepionka – zaznaczają lekarze | Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj