6.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 marca, 2023

Zaraził się w Jarosławiu i wyzdrowiał, ale: „To była walka o każdy oddech”

– Zaraziłem się w szpitalu, a pojechałem tylko na badania. Na początku nic nie odczuwałem, ale potem pojawił się dziwny ból w klatce piersiowej. To była walka o każdy oddech – opowiada pan Antoni z Jarosławia, który przeszedł wywołaną przez koronawirusa chorobę COVID-19. Obecnie Jarosław i powiat jest największym ogniskiem zakażeń na Podkarpaciu. W poniedziałek padł rekord – 62 nowe potwierdzone przypadki !

REKLAMA

Pan Antoni na początku nie zdawał sobie sprawy, że ma infekcję. Ale szybko pojawiły się objawy: gorączka i duszności. Od razu wykonano mu test. Nie pozostawiał wątpliwości, że to koronawirus. Mężczyzna prawie trzy tygodnie spędził w szpitalu w Łańcucie. – Widziałem ból i cierpienie. Umierali przy mnie ludzie. Ja sam mam wiele chorób, obawiałem się najgorszego – mówi mężczyzna, który na szczęście wyzdrowiał.

CZYTAJ TEŻ:  Mieszkaniec Brzezin atakował policjanta nożem

Był jednym z ponad 120 osób, które złapały infekcję z ogniska w jarosławskim szpitalu. To ognisko jest praktycznie już wygaszone, szpital pracuje normalnie. Ale są teraz inne miejsca, które wymagają specjalnych działań służb sanitarnych. Obecnie sanepid próbuje opanować sytuację w zakładach mięsnych. Na masową skalę wykonywane są testy przesiewowe. Wiele osób przechodzi chorobę bezobjawowo i gdyby nie badania nawet nie wiedziałoby, że są chore. Tylko w niedzielę wykryto w powiecie jarosławskim 46 nowych infekcji, a w poniedziałek 33.

nowy rekord

Ale nie tylko tu są nowe zakażenia. W sumie w poniedziałek sanepid poinformował o 62 potwierdzonych przypadkach. To dzienny rekord. Nowe zachorowania to:

  • 33 osoby z powiatu jarosławskiego w tym trzynastu mężczyzn i dwadzieścia kobiet (wszystkie osoby w sile wieku),
  • 7 osób z powiatu przeworskiego w tym pięciu mężczyzn i dwie kobiety,
  • 7 osób z powiatu mieleckiego w tym cztery kobiety i trzech mężczyzn,
  • 4 osoby z powiatu lubaczowskiego w tym trzech mężczyzn i kobieta,
  • 4 osoby z miasta Przemyśla w tym trzech mężczyzn i kobieta,
  • 4 osoby z powiatu przemyskiego w tym trzech mężczyzn i kobieta
  • 2 kobiety z powiatu łańcuckiego
  • kobieta z powiatu niżańskiego.
CZYTAJ TEŻ:  Zjawa na poboczu drogi

Od początku pandemii na Podkarpaciu stwierdzono 958 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, 480 osób wyzdrowiało. Odnotowano 55 zgonów.

aktywne przypadki 13 07

[yop_poll id=”37″]

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
6.5 ° C
7.7 °
5.2 °
92 %
3.1kmh
100 %
pon.
6 °
wt.
4 °
śr.
6 °
czw.
9 °
pt.
10 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu