18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Zaraził się w Jarosławiu i wyzdrowiał, ale: „To była walka o każdy oddech”

REKLAMA

– Zaraziłem się w szpitalu, a pojechałem tylko na badania. Na początku nic nie odczuwałem, ale potem pojawił się dziwny ból w klatce piersiowej. To była walka o każdy oddech – opowiada pan Antoni z Jarosławia, który przeszedł wywołaną przez koronawirusa chorobę COVID-19. Obecnie Jarosław i powiat jest największym ogniskiem zakażeń na Podkarpaciu. W poniedziałek padł rekord – 62 nowe potwierdzone przypadki !

Pan Antoni na początku nie zdawał sobie sprawy, że ma infekcję. Ale szybko pojawiły się objawy: gorączka i duszności. Od razu wykonano mu test. Nie pozostawiał wątpliwości, że to koronawirus. Mężczyzna prawie trzy tygodnie spędził w szpitalu w Łańcucie. – Widziałem ból i cierpienie. Umierali przy mnie ludzie. Ja sam mam wiele chorób, obawiałem się najgorszego – mówi mężczyzna, który na szczęście wyzdrowiał.

Był jednym z ponad 120 osób, które złapały infekcję z ogniska w jarosławskim szpitalu. To ognisko jest praktycznie już wygaszone, szpital pracuje normalnie. Ale są teraz inne miejsca, które wymagają specjalnych działań służb sanitarnych. Obecnie sanepid próbuje opanować sytuację w zakładach mięsnych. Na masową skalę wykonywane są testy przesiewowe. Wiele osób przechodzi chorobę bezobjawowo i gdyby nie badania nawet nie wiedziałoby, że są chore. Tylko w niedzielę wykryto w powiecie jarosławskim 46 nowych infekcji, a w poniedziałek 33.

nowy rekord

Ale nie tylko tu są nowe zakażenia. W sumie w poniedziałek sanepid poinformował o 62 potwierdzonych przypadkach. To dzienny rekord. Nowe zachorowania to:

  • 33 osoby z powiatu jarosławskiego w tym trzynastu mężczyzn i dwadzieścia kobiet (wszystkie osoby w sile wieku),
  • 7 osób z powiatu przeworskiego w tym pięciu mężczyzn i dwie kobiety,
  • 7 osób z powiatu mieleckiego w tym cztery kobiety i trzech mężczyzn,
  • 4 osoby z powiatu lubaczowskiego w tym trzech mężczyzn i kobieta,
  • 4 osoby z miasta Przemyśla w tym trzech mężczyzn i kobieta,
  • 4 osoby z powiatu przemyskiego w tym trzech mężczyzn i kobieta
  • 2 kobiety z powiatu łańcuckiego
  • kobieta z powiatu niżańskiego.

Od początku pandemii na Podkarpaciu stwierdzono 958 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, 480 osób wyzdrowiało. Odnotowano 55 zgonów.

aktywne przypadki 13 07

[yop_poll id=”37″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj