14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Jeszcze tak nie było. Co druga badana osoba ma koronawirusa

REKLAMA

Od 17 października większość podkarpackich powiatów znalazło się w czerwonej strefie obostrzeń sanitarnych. W sobotę, pierwszego dnia obowiązywania, nowych reguł, w regionie zanotowano nowy, dobowy rekord zakażeń. Koornawirusa potwierdzono u 704 osób. W niedzielę ten wynik został pobity – 721 zakażeń.

W sobotę zanotowano również rekord w Polsce – 9622 zakażeń, w niedzielę było nieco mnie – 8536 przypadków. Okazuje się, że liczba infekcji podwaja się średnio co 3-4 dni. Czy nowe restrykcje zahamują ten trend?

Na Podkarpaciu w sobotę wykonano 1 728 testów, a w niedzielę 1 398. W niedzielę co druga przebadana osoba okazała chora. Po raz pierwszy od prowadzenia badań uzyskano taki rezultat.

Najwięcej zachorowań zanotowano w Rzeszowie (128 w sobotę i 121 w niedzielę) oraz w powiecie rzeszowskim (72 – sobota i 41 niedziela). Powiat rzeszowski wraz ze stolicą Podkarpacia to obecnie najbardziej zagrożony wirusem rejon w województwie. Obecnie koronawirusa ma tu – 1017 osób.

Aktualnie w regionie hospitalizowanych jest 524 pacjentów, pozostali przebywają w izolacji.

Dotychczas koronawirusa potwierdzono u 9 650 mieszkańców Podkarpacia. Ponad 4 tysiące osób już wyzdrowiało. Stwierdzono 242 zgony, co stanowi 2,6 proc. wszystkich przypadków. Najczęściej umierały osoby starsze, które cierpiały także na dodatkowe schorzenia.

W sobotę sanepid odnotował trzy przypadki śmiertelne. Zmarli to mężczyźni z powiatów: leżajskiego (80 l.), mieleckiego (62 l.) i strzyżowskiego (75 l.).

W niedzielę sanepid podał informację o śmieci 8 mieszkańców Podkarpacia:

– 4 kobiety z powiatów: łańcuckiego (88), sanockiego (74), z miasta Przemyśl (78) i z miasta Tarnobrzeg (62),
– 4 mężczyzn – z powiatu mieleckiego (92), przemyskiego (57), ropczycko-sędziszowskiego (48) i rzeszowskiego (38).

mapa koronawirusa 17 10

Zobacz też:

Więcej łóżek dla pacjentów z Covid-19. Ich liczba rośnie w zastraszającym tempie

Limity w autobusach MPK. Ile osób może podróżować?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj