23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Prawie setka weselników na kwarantannie

REKLAMA

Co chwilę ujawniają się nowe ogniska koronawirusa. Od szybkości jego opanowania zależy, czy chorobę uda się ograniczyć. Teraz sanepid usilnie próbuje dotrzeć do osób, które miały kontakt z weselnikami z przyjęcia w Rzeszowie. Już u 9 uczestników imprezy potwierdzono Covid-19.

6 osób zakażonych to mieszkańcy Rzeszowa, a 3 są z powiatu rzeszowskiego. Byli na weselu 1 sierpnia w Rzeszowie. W sumie na imprezie bawiły się 92 osoby. Teraz wszystkie zostały objęte kwarantanną. Będą miały wykonane testy.

To nie jedyne nowe ognisko w Rzeszowie. Jest ich więcej.

W szpitalu MSWiA potwierdzono 12 zakażeń, w tym u 5 osób z personelu.

Z powodu Covid-19 wstrzymano przyjęcia do kliniki ginekologii i położnictwa w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej. Trwają wielkie badania pacjentów oraz pracowników. W szpitalu wykryto dotychczas 7 przypadków infekcji, w tym 5 u pracowników.

Poniedziałek był kolejnym dniem z dużą liczbą zakażeń w regionie. Potwierdzono 37 nowych przypadków. We wtorek było ich 16.

W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka powiatu jasielskiego, zmarł takę 79-letni pacjent z Przemyśla. Tym samym liczba ofiar koronawirusa na Podkarpaciu wzrosła do 72.

W ciągu ostatnich dwóch dni w regionie wyzdrowiało 59 osób.

mapa koronawirusa 10 08

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj