14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Druga fala koronawirusa groźniejsza? Niepokojący wpis starosty z Łańcuta

REKLAMA

– Drodzy mieszkańcy, wczoraj otrzymałem z łańcuckiego szpitala taką wiadomość: „sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna…” – alarmuje starosta Adam Krzysztoń.

Starosta łańcucki Adam Krzysztoń zamieścił wpis na swoim profilu na Facebooku. Jak przekonuje, niepokojące informacje otrzymał z Centrum Medycznego w Łańcucie, które na Podkarpaciu pełni rolę szpitala koordynującego w walce z Covid-19. W wiadomości czytamy:

Obecni chorzy trafiający do szpitala mają wybitnie nasilone zmiany w tomografii komputerowej płuc, których nie obserwowano dotychczas. Stan chorych trafiających do oddziałów jest znacznie cięższy niż wcześniej. Trafiający pacjenci w porównaniu do dotychczasowych to ludzie młodzi ok. 50 lat bez istotniejszych schorzeń dodatkowych. Obecne objawy o wybitnym nasileniu nie obserwowane dotychczas.

Starosta swój wpis kończy apelem o bezpieczne i odpowiedzialne zachowanie.

Poniedziałek był kolejnym dniem dużej liczby nowych zachorowań. W kraju stwierdzono 4394 nowych przypadków koronawirusa, a na Podkarpaciu: 334.

W regionie odnotowano 8 zgonów, zmarli to:

– 3 kobiety – z powiatu niżańskiego (77 l.), rzeszowskiego (46 l.) oraz stalowowolskiego (76 l.)

– 5 mężczyzn – z powiatu jasielskiego (72 l.), leżajskiego (69 l.), łańcuckiego (65 l.) oraz dwóch z przemyskiego (69 l. , 75 l.).

Obecnie aktywnych przypadków koronawirusa w regionie mamy – 2889. W szpitalu przebywa – 399 osób.

Sanepid dziś podaje też dane dotyczące grypy: w pierwszym tygodniu października było – 410 przypadków, o połowę mniej niż rok i dwa lata temu.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj