22 C
Rzeszów
środa, 19 czerwca, 2024

Wykreślili nas z żółtej strefy, ale zakażeń nie ubywa

REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało strefy, w których obowiązują surowsze rygory sanitarne i na nowej mapie nie ma już regionów z Podkarpacia. Nie oznacza to, że sytuacja się poprawia. W czwartek odnotowano 46 zakażeń koronawirusem, a w piątek 39. Teraz już w w całym województwie są aktywne przypadki. Ostatnim „wolnym” powiatem było Lesko. Ale teraz także tu u dwóch osób potwierdzono Covid-19.

Miasto Przemyśl, a także powiaty przemyski oraz jarosławski zostały od dziś wykreślone z tzw. żółtej strefy, w których obowiązują surowsze rygory. Na przykład listę gości weselnych należy ograniczyć do 100 (więcej szczegółów na temat stref znajdziesz TUTAJ.)

EfTEQnLXYAQzblE
Aktualne strefy

Zarówno w Jarosławiu jak i Przemyślu nadal jest największa liczba przypadków aktywnych. Trudna sytuacja panuje w Drohobyczce w powiecie przemyskim, gdzie zakażenie potwierdzono u uczestników festynu i uroczystości rodzinnych. W sumie infekcji uległo 31 osób.

W czwartek sanepid ogłosił 46 nowych zakażeń, kwarantanną objęto prawie 4 tysiące osób. Teraz już we wszystkich powiatach jest potwierdzony COVID-19. Dotąd powiat leski nie notował żadnego przypadku i tak było przez wiele tygodni, aż do teraz. Sanepid w czwartek podał, że u 1 mieszkańca testy wykazały infekcję, a w piątek u kolejnej osoby.

Do 74 wzrosła liczba zgonów. W czwartek potwierdzono śmierć 48-letniego mieszkańca Przemyśla. 14 sierpnia w szpitalu w Łańcucie zmarł także mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna miał 78 lat.

mapa wirusa 14 08
aktywne przypadki mapa 1308

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj