16.8 C
Rzeszów
czwartek, 8 czerwca, 2023

Zgroza! Wandale na crossach rozjeżdżają pole. Rolnik daje 1000 zł nagrody

REKLAMA

Bezmyślność wandali przechodzi ludzkie pojęcie. Dwóch bezczelnych motocyklistów na crossach rozjeżdżało zasiane pole w Korczynie w powiecie krośnieńskim. Kiedy właściciel chciał ich zatrzymać, pokazali mu środkowy palec i dalej pognali po uprawie. Rolnik ufundował 1000 zł nagrody za pomoc w schwytaniu motorowych chuliganów.

– Zadarli z niewłaściwym człowiekiem – mówi Andrzej Urbanek. Razem z braćmi prowadzi największe gospodarstwo w okolicy.

Sąsiedzi dali mu znać, że ktoś jeździ po jego polu. Wandale urządzili sobie rajd, niszcząc uprawę pszenicy. Rolnik chciał ich zatrzymać, ale uszkodził sobie samochód. Młodzieńcy na motocyklach uciekli. Gospodarz postanowił jednak tego tak nie zostawić. Oprócz tego, że sprawa trafiła na policję, właściciel wyznaczył 1000 zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawców.

– Nie mam nic przeciwko motorom, ale niech jeżdżą sobie po polnych drogach, czy po swoich polach, a nie niszczą czyjąś własność i pracę – mówi rolnik, który w mediach społecznościowych zamieścił specjalny apel. Jego filmik zyskał ogromną popularność. Okazuje się, że problem jest nie tylko w Korczynie, ale zmagają się z nim rolnicy w całej Polsce.

Wandale na crossach jeżdżą po zasianym polu w Korczynie pod Krosnem. „Zadarli z niewłaściwą osobą”. Właściciel oferuje 1000 zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawców.

Opublikowany przez Wydarzenia Rzeszów/Podkarpacie Wtorek, 24 maja 2022

Zobacz też:

Wypadki na quadach. Kobieta pomyliła gaz z hamulcem

Jechali w piątkę i przejażdżkę zakończyli w rzece. Kierowca się ulotnił

Zarośnięte trawniki. Miasto mówi, że tak trzeba

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
16.8 ° C
17.7 °
15.2 °
92 %
2.6kmh
0 %
czw.
17 °
pt.
20 °
sob.
19 °
niedz.
17 °
pon.
11 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu