12.7 C
Rzeszów
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Łapówką chciał „przymknąć oko” strażnika

REKLAMA

63-latek z Ukrainy został zawrócony z granicy w Korczowej. Chciał przekupić Strażnika Granicznego, aby „przymknął oko” na brak dokumentów.

Mężczyzna chciał przez Polskę dotrzeć do Czech. Granicę przekraczał przez drogowe przejście w Korczowej w powiecie jarosławskim. Turysta nie miał jednak dokumentów potwierdzających cel wjazdu oraz wystarczających środków finansowych na utrzymanie w trakcie pobytu. Podczas wydawania decyzji o odmowie wjazdu wyjął banknot 50 euro i usiłował wręczyć go funkcjonariuszowi. Dodał, że jest to „wynagrodzenie” w zamian za odstąpienie od czynności i przymknięcie oka na brakujące dokumenty.

Strażnik skorumpować się nie dał i o wszystkim zawiadomił przełożonych. Turysta usłyszał zarzuty w prokuraturze w Jarosławiu. Otrzymał też odmowę wjazdu do Polski i został zawrócony na Ukrainę.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj