4.5 C
Rzeszów
piątek, 9 grudnia, 2022

Najnowsze

Kopiec Konfederatów Barskich pozostanie zieloną enklawą

Jeśli ktoś myślał, że wokół wykupi grunty pod bloki, zakłady, albo biura, to nawet jeśli to zrobi, nic nie zbuduje. Jest plan zagospodarowania przestrzennego obejmujący 37 hektarów wokół Kopca Konfederatów Barskich w Rzeszowie. To gwarancja, że ten teren pozostanie zielony.

REKLAMA

Plan zagospodarowania przestrzennego można zmienić, ale wcale nie jest łatwa procedura. Rzeszowscy radni nie mieli wątpliwości, że ten obszar miasta trzeba chronić i zarezerwować pod zieleń. Nie znaczy to, że może rosnąc tu tylko sama trawka i koniczynka. W planie przewidziano możliwe inwestycje. Ale są one ograniczone do budowy parku, ogrody sensorycznego, sadów ekologicznych, a także tarasu widokowego.

Radni zaznaczyli, że zagospodarowanie terenów będzie mogło odbywać się np. poprzez rozwiązania zaproponowane przez architektów podczas konkursów.

CZYTAJ TEŻ:  To wideo mrozi krew w żyłach. Cudem nie doszło do tragedii!

– W dokumencie znalazły się zapisy dotyczące m. in. także przebiegu przyszłych ścieżek rowerowych, ciągów pieszych, drogi dojazdowej a także parkingu. Plan zagospodarowania obejmuje teren o powierzchni nieco ponad 37 ha – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Podczas wtorkowej sesji (30/08/2022) rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli projekt planu dla terenu kopca.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
4.5 ° C
5 °
4 °
77 %
2.1kmh
100 %
pt.
4 °
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-2 °
wt.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu