16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Kopiec Konfederatów Barskich pozostanie zieloną enklawą

REKLAMA

Jeśli ktoś myślał, że wokół wykupi grunty pod bloki, zakłady, albo biura, to nawet jeśli to zrobi, nic nie zbuduje. Jest plan zagospodarowania przestrzennego obejmujący 37 hektarów wokół Kopca Konfederatów Barskich w Rzeszowie. To gwarancja, że ten teren pozostanie zielony.

Plan zagospodarowania przestrzennego można zmienić, ale wcale nie jest łatwa procedura. Rzeszowscy radni nie mieli wątpliwości, że ten obszar miasta trzeba chronić i zarezerwować pod zieleń. Nie znaczy to, że może rosnąc tu tylko sama trawka i koniczynka. W planie przewidziano możliwe inwestycje. Ale są one ograniczone do budowy parku, ogrody sensorycznego, sadów ekologicznych, a także tarasu widokowego.

Radni zaznaczyli, że zagospodarowanie terenów będzie mogło odbywać się np. poprzez rozwiązania zaproponowane przez architektów podczas konkursów.

– W dokumencie znalazły się zapisy dotyczące m. in. także przebiegu przyszłych ścieżek rowerowych, ciągów pieszych, drogi dojazdowej a także parkingu. Plan zagospodarowania obejmuje teren o powierzchni nieco ponad 37 ha – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Podczas wtorkowej sesji (30/08/2022) rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli projekt planu dla terenu kopca.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj