12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Klienci ruszyli do galerii, a za nimi… policjanci i sanepid

REKLAMA

Galerie handlowe, po niedawnym lockdownie, przeżywają szturm klientów. O obostrzeniach sanitarnych przypominają zmasowane naloty inspektorów sanitarnych i policjantów.

Galerie są ponownie otwarte, ale postawiono im warunek – obowiązek przestrzegania przepisów sanitarnych, związanych z pandemią. W czwartek w Rzeszowie policjanci i inspektorzy sanepidu sprawdzali, czy sklepy stosują się do wprowadzonych obostrzeń. Nalot przeprowadzono w jednym z dużych centrów handlowych.

303 217047
Policjanci i inspektorzy zwracają uwagę na klientów oraz personel | Fot. KMP Rzeszów

– Zwracaliśmy szczególną uwagę na to: czy są dostępne płyny do dezynfekcji, czy klienci przestrzegają zasady zachowania dystansu społecznego, a także czy stosują się do nakazu zakrywania ust oraz nosa. Sprawdzaliśmy również oznakowania – informują funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji.

Efekty? Jednego dnia skontrolowano 56 placówek handlowych i punktów usługowych. Może to się wydawać zaskakujące, ale nie stwierdzono żadnych uchybień!

Policjanci zapowiadają, że podobne akcje będą kontynuowane. Sprzedawcy nie stosując się do zaleceń i nie zwracając uwagi niefrasobliwym klientom wiele ryzykują. Sanepid może bowiem zamknąć sklep.

303 217049
Czwartkowe kontrole nie stwierdziły żadnych uchybień | Fot. KMP Rzeszów

[yop_poll id=”57″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj