30.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Akcja „Taxi” w parszywą pogodę

REKLAMA

Parszywa pogoda nie przeszkodziła w akcji. W sumie, kto by się spodziewał, że będą łapać? A łapali!

W Rzeszowie policja, skarbówka i Straż Graniczna wzięły znów pod lupę taksówki na aplikację. Działania przeprowadzono w piątek wieczorem. Dzień i godzina był nieprzypadkowe. Mundurowi podejrzewali, że w miasto na poszukiwanie klientów mogą wyjechać kierowcy, którzy trudnią się przewozami okazjonalnie i nie do końca spełniają wszystkie kryteria, pozwalające wykonywać takie usługi. A pogoda – choć trudna do jazdy – sprzyjała szoferom, bo łatwiej było o pasażera, który nie chcąc moknąc i marznąć, chętniej wzywał taxi.

Podczas akcji sprawdzano uprawnienia kierowców i ich trzeźwość, a także stan techniczny samochodów. Efekty? Skontrolowano 36 pojazdów, ujawniając 14 wykroczeń. 7 kierowców zostało ukaranych mandatami, kolejnych 7 zostało pouczonych.

Kontrola taksówek na aplikację w Rzeszowie
Kontrola taksówek na aplikację w Rzeszowie | Fot. KWP Rzeszów
Kontrola taksówek na aplikację w Rzeszowie
Kontrola taksówek na aplikację w Rzeszowie | Fot. KWP Rzeszów

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj