16.4 C
Rzeszów
środa, 6 lipca, 2022

Najnowsze

Kontrakt stulecia dla Huty Stalowa Wola. Wyprodukuje Kraby dla Ukrainy

Huta Stalowa Wola będzie realizowała największy kontrakt zbrojeniowy w historii. Zakłada dostawę armatohaubic Krab dla Ukrainy za 3 miliardy złotych!

REKLAMA

Kontrakt został podpisany w Kijowie. Ukraina na zakup sprzętu ma na przeznaczyć pieniądze z pomocy Unii Europejskiej oraz z własnego budżetu. Umowa

Kontrakt zakłada dostawę 3 dywizjonów, czyli 56 Krabów. Niedawno Polska przekazała Ukrainie jeden dywizjon, czyli 18 sztuk tych armatohaubic.

Kraby to nowa konstrukcja. Wyglądają jak czołg, ale ich działo jest potężne. Dzięki niemu potrafią trafiać w cel do 40 km.

🔴 NA ŻYWO | Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Hucie Stalowa Wola S.A.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Wtorek, 7 czerwca 2022

Nowy kontrakt – zdaniem rządu wzmacnia obronność naszego kraju. Pozwala rozwijać nasz przemysł zbrojeniowy, który będzie także wspomagał polską armię.

– Konsekwentnie wzmacniamy Wojsko Polskie. Ustawa o obronie Ojczyzny stanowi podstawę do zwiększenia liczebności wojska i jego modernizacji. W Hucie Stalowa Wola powstają zarówno elementy DMO Regina, jak również moździerze Rak – stwierdza Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Zobacz też:

Święto naszych Podhalańczyków

Strzelają na 40 km! Nasi żołnierze dostali KRABY

Abramsy na Podkarpaciu? Armia kupiła od USA superczołgi

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
burze z piorunami i słabe opady deszczu
16.4 ° C
16.6 °
16 °
97 %
6.2kmh
75 %
śr.
22 °
czw.
24 °
pt.
24 °
sob.
24 °
niedz.
16 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu