12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Konrad Fijołek złożył ślubowanie i objął gabinet prezydenta. Ile będzie zarabiał?

REKLAMA

Poniedziałek – 21 czerwca, wybiła godzina 14. Konrad Fijołek złożył ślubowanie i od tej chwili oficjalnie rozpoczął urzędowanie jako prezydent Rzeszowa.

Zaprzysiężenie prezydenta to wielka uroczystość. Udział wzięła w niej nawet – konkurentka z wyborów – wojewoda Ewa Leniart. Obecny był też był prezydent Tadeusz Ferenc.

Podczas inauguracyjnego przemówienia Konrad Fijołek (44 l.) zobowiązał się do bezwzględnego oddania miastu.

– Chcę, aby zarządzanie naszym miastem miało charakter obywatelski. Mój program tak naprawdę jest napisany przez mieszkańców. I to wy – mieszkańcy powierzyliście mi jego realizację. Dziękuję – zaznaczył nowy włodarz miasta.

Tuż po zaprzysiężeniu spotkał się z mieszkańcami na rzeszowskim Rynku.

Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze wyborów, które odbyły się 13 czerwca. Zdobył ponad 56 proc. głosów.

Jak prezydent Rzeszowa będzie zarabiał 10 950 zł brutto. Takie wynagrodzenie pobierał ostatnio także Tadeusz Ferenc i pełniący funkcję prezydenta Marek Bajdak. Wysokość pensji może zmienić Rada Miasta.

Konrad Fijołek podczas kampanii określił jakie będą jego pierwsze decyzje. Obiecał powołać architekta miejskiego, wyznaczyć więcej terenów zielonych, a także ogłosić przetarg na aquapark. Ostatnio zapowiedział też usunięcie aut sprzed budynku Ratusza.


170950704 1733705596834053 4017498415684996892 n

Konrad Fijołek

— Urodził się w 1976 roku w Rzeszowie. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące oraz studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Kształcił się również w Apsley Business School of London i Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od ponad 20 związany jest z samorządem Rzeszowa. W latach 2006-2010 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa. Od 2010 roku pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

Zobacz też:

Rzeszów wybrał prezydenta. Oficjalnie wygrał Konrad Fijołek. Zdobył 56,51 proc. głosów

Konrad Fijołek prezydentem Rzeszowa. Zaprosił mieszkańców na ważny dzień

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj