22 C
Rzeszów
środa, 19 czerwca, 2024

Konrad Fijołek zaprezentował hasło wyborcze: Rzeszów jest najważniejszy

REKLAMA

Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa przedstawił swój program dla mieszkańców. – Ruszamy do walki, bo nie możemy oddać miasta osobom z zewnątrz, bo Rzeszów jest dla nas najważniejszy – mówił w piątek, 9 kwietnia podczas konferencji. Zaprezentował swoje hasło wyborcze. Brzmi ono: „Rzeszów jest najważniejszy”.

– Zjednoczyłem opozycję, wszystkie partie prodemokratyczne. Stoi za mną 20-stu radnych, kilkadziesiąt stowarzyszeń obywatelskich i lokalnych, bo Rzeszów jest najważniejszy. Jestem jedynym, który mieszka tu od urodzenia, pracuje i nie wyjechałem, bo Rzeszów jest dla mnie najważniejszy! – podkreślał podczas konferencji Konrad Fijołek.

Zwrócił uwagę, że walka o Rzeszów trwa na wielu frontach. Przedstawił też filary programu. A główne założenia to:

  1. Rzeszów – miasto przyjaznych przestrzeni. – Mieści się tu przemyślana gospodarka przestrzenna. Więcej zieleni, parki i skwery 10 min od domu, także park wzdłuż Wisłoka, ścieżki rowerowe i biegowe.
  2. Rzeszów – Eko miasto. Działania w celu ochrony klimatu i jakości powietrza, uporządkowanej gospodarki wodno-ściekowej i gospodarki odpadami.
  3. Rzeszów – Miasto Obywateli. Wzmocnienie roli osiedli, program dla młodych pisany przez młodych i pakiet dla seniora stworzony według konkretnych potrzeb seniorów. To także wsparcie lokalnego biznesu: Rada Rzeszowskiego Biznesu i wsparcie startupów.
  4. Rzeszów – Miasto aktywności i kultury. Przesunięcie działań z infrastruktury na człowieka – rozwijanie jakości życia. Lepsza, bogatsza oferta kulturalna i oferta spędzania wolnego czasu stworzona przez mieszkańców Rzeszowa, aquapark na Staromieściu, wybudowany w oparciu o nowoczesne systemy finansowania o których wkrótce powiemy.
  5. Rzeszów – Miasto sprawnej i nowoczesnej komunikacji. To lepszy transport: łączniki al. Rejtana z ul. Maczka, dwupoziomowe skrzyżowanie na osiedlu Pobitno, obwodnica południowa. Nowe rozwiązania przyniosą mniejsze korki.
  6. Rzeszów – Miasto przyszłości. Uporządkowana przestrzeń pod zabudowę i rekreację. Transport publiczny dla Mieszkańców i sprawny system połączeń drogowych.
Konferencja Konrada Fijołka "Rzeszów jest najważniejszy"

Strategia bitwy o Rzeszów – Nie oddamy naszego Miasta! "Rzeszów jest najważniejszy" – Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Opublikowany przez Konrada Fijołka Piątek, 9 kwietnia 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj