13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Konrad Fijołek zaprezentował hasło wyborcze: Rzeszów jest najważniejszy

Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa przedstawił swój program dla mieszkańców. – Ruszamy do walki, bo nie możemy oddać miasta osobom z zewnątrz, bo Rzeszów jest dla nas najważniejszy – mówił w piątek, 9 kwietnia podczas konferencji. Zaprezentował swoje hasło wyborcze. Brzmi ono: „Rzeszów jest najważniejszy”.

REKLAMA

– Zjednoczyłem opozycję, wszystkie partie prodemokratyczne. Stoi za mną 20-stu radnych, kilkadziesiąt stowarzyszeń obywatelskich i lokalnych, bo Rzeszów jest najważniejszy. Jestem jedynym, który mieszka tu od urodzenia, pracuje i nie wyjechałem, bo Rzeszów jest dla mnie najważniejszy! – podkreślał podczas konferencji Konrad Fijołek.

Zwrócił uwagę, że walka o Rzeszów trwa na wielu frontach. Przedstawił też filary programu. A główne założenia to:

  1. Rzeszów – miasto przyjaznych przestrzeni. – Mieści się tu przemyślana gospodarka przestrzenna. Więcej zieleni, parki i skwery 10 min od domu, także park wzdłuż Wisłoka, ścieżki rowerowe i biegowe.
  2. Rzeszów – Eko miasto. Działania w celu ochrony klimatu i jakości powietrza, uporządkowanej gospodarki wodno-ściekowej i gospodarki odpadami.
  3. Rzeszów – Miasto Obywateli. Wzmocnienie roli osiedli, program dla młodych pisany przez młodych i pakiet dla seniora stworzony według konkretnych potrzeb seniorów. To także wsparcie lokalnego biznesu: Rada Rzeszowskiego Biznesu i wsparcie startupów.
  4. Rzeszów – Miasto aktywności i kultury. Przesunięcie działań z infrastruktury na człowieka – rozwijanie jakości życia. Lepsza, bogatsza oferta kulturalna i oferta spędzania wolnego czasu stworzona przez mieszkańców Rzeszowa, aquapark na Staromieściu, wybudowany w oparciu o nowoczesne systemy finansowania o których wkrótce powiemy.
  5. Rzeszów – Miasto sprawnej i nowoczesnej komunikacji. To lepszy transport: łączniki al. Rejtana z ul. Maczka, dwupoziomowe skrzyżowanie na osiedlu Pobitno, obwodnica południowa. Nowe rozwiązania przyniosą mniejsze korki.
  6. Rzeszów – Miasto przyszłości. Uporządkowana przestrzeń pod zabudowę i rekreację. Transport publiczny dla Mieszkańców i sprawny system połączeń drogowych.
Konferencja Konrada Fijołka "Rzeszów jest najważniejszy"

Strategia bitwy o Rzeszów – Nie oddamy naszego Miasta! "Rzeszów jest najważniejszy" – Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Opublikowany przez Konrada Fijołka Piątek, 9 kwietnia 2021
CZYTAJ TEŻ:  Zdążyć z bonem. Oblężone Bieszczady, Zakopane i kurorty nad morzem

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu