30.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Konrad Fijołek z poparciem europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej. Na konferencji padły ostre słowa pod adresem konkurentów

REKLAMA

Elżbieta Łukacijewska, poseł do Parlamentu Europejskiego poparła Konrada Fijołka, kandydata na Prezydenta Rzeszowa. – Ktoś, kto wywodzi się z Rzeszowa, kto tutaj się urodził, mieszka, pracuje i przede wszystkim ma takie doświadczenie samorządowe jak Konrad, będzie najlepszym prezydentem – podkreślała posłanka.

– Konrad Fijołek jest sąsiadem mieszkańców Rzeszowa i mam nadzieję, o to apeluję, że mieszkańcy poprą swojego, oddadzą głos na sąsiada, na samorządowca – podkreślała posłanka.

Elżbieta Łukacijewska stwierdziła, że żaden z pozostałych kandydatów nie jest z Rzeszowa. – Jeden z kandydatów sam wspomniał, że mieszkając 20 lat w Warszawie nie zna problemów Rzeszowa – dodała.

Uwag wygłoszonych podczas konferencji prasowej, pod adresem konkurentów Konrada Fijołka, było więcej:

– Dzisiaj osoba popierana przez prezydenta Ferenca kupiła mieszkanie, w końcu w Rzeszowie i apeluje do mieszkańców o wsparcie. Tylko ta osoba nie urodziła się w Rzeszowie, nie chodziła tu do szkoły, nie studiowała, nie pracowała dla Rzeszowa, w końcu nie jest samorządowcem – przekonywała Elżbieta Łukacijewska. – Wprawdzie osoba ta mówiła, że rzuciła legitymację partyjną, ale przypomnijmy sobie, co się działo w Warszawie. Patryk Jaki na czas wyborów na Prezydenta Warszawy też rzucił legitymacją partyjną, po czym oczywiście szybko powrócił i jest rzecznikiem tego wszystkiego, co robi jego partia – tłumaczyła. Posłanka wyrażała nadzieję, że mieszkańcy Rzeszowa, tak jak mieszkańcy Warszawy, „nie nabiorą się na takie ładne słówka i obietnice”. – Popatrzmy nawet na Zamek w Rzeszowie. Jest tylko list intencyjny i od tego czasu nic się nie wydarzyło, on faktycznie nie jest przekazany – dodała Łukacijewska.

Konrad Fijołek, kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszowa, podziękował za wsparcie i podkreślił, że to dla niego bardzo ważny dzień i niezwykle ważny głos poparcia, bo Elżbieta Łukacijewska jest symbolem zwycięstwa.

– Pani Poseł Elżbieta Łukacijewska jest symbolem tego co w naszym mieście i regionie wydarzyło się dobrego, za sprawą Unii Europejskiej. To jest wspaniała instytucja która jest w sercu moim i wielu z nas wszystkich. Zatem liczę na dalszą współpracę z panią Poseł, na współpracę Miasta Rzeszowa z instytucjami Unii Europejskiej. Na budowanie dobrego klimatu dla Rzeszowa, właśnie tam w instytucjach i otoczeniu Komisji Europejskiej – zaznaczył Konrad Fijołek.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj