11.2 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Konrad Fijołek z poparciem europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej. Na konferencji padły ostre słowa pod adresem konkurentów

REKLAMA

Elżbieta Łukacijewska, poseł do Parlamentu Europejskiego poparła Konrada Fijołka, kandydata na Prezydenta Rzeszowa. – Ktoś, kto wywodzi się z Rzeszowa, kto tutaj się urodził, mieszka, pracuje i przede wszystkim ma takie doświadczenie samorządowe jak Konrad, będzie najlepszym prezydentem – podkreślała posłanka.

– Konrad Fijołek jest sąsiadem mieszkańców Rzeszowa i mam nadzieję, o to apeluję, że mieszkańcy poprą swojego, oddadzą głos na sąsiada, na samorządowca – podkreślała posłanka.

Elżbieta Łukacijewska stwierdziła, że żaden z pozostałych kandydatów nie jest z Rzeszowa. – Jeden z kandydatów sam wspomniał, że mieszkając 20 lat w Warszawie nie zna problemów Rzeszowa – dodała.

Uwag wygłoszonych podczas konferencji prasowej, pod adresem konkurentów Konrada Fijołka, było więcej:

– Dzisiaj osoba popierana przez prezydenta Ferenca kupiła mieszkanie, w końcu w Rzeszowie i apeluje do mieszkańców o wsparcie. Tylko ta osoba nie urodziła się w Rzeszowie, nie chodziła tu do szkoły, nie studiowała, nie pracowała dla Rzeszowa, w końcu nie jest samorządowcem – przekonywała Elżbieta Łukacijewska. – Wprawdzie osoba ta mówiła, że rzuciła legitymację partyjną, ale przypomnijmy sobie, co się działo w Warszawie. Patryk Jaki na czas wyborów na Prezydenta Warszawy też rzucił legitymacją partyjną, po czym oczywiście szybko powrócił i jest rzecznikiem tego wszystkiego, co robi jego partia – tłumaczyła. Posłanka wyrażała nadzieję, że mieszkańcy Rzeszowa, tak jak mieszkańcy Warszawy, „nie nabiorą się na takie ładne słówka i obietnice”. – Popatrzmy nawet na Zamek w Rzeszowie. Jest tylko list intencyjny i od tego czasu nic się nie wydarzyło, on faktycznie nie jest przekazany – dodała Łukacijewska.

Konrad Fijołek, kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszowa, podziękował za wsparcie i podkreślił, że to dla niego bardzo ważny dzień i niezwykle ważny głos poparcia, bo Elżbieta Łukacijewska jest symbolem zwycięstwa.

– Pani Poseł Elżbieta Łukacijewska jest symbolem tego co w naszym mieście i regionie wydarzyło się dobrego, za sprawą Unii Europejskiej. To jest wspaniała instytucja która jest w sercu moim i wielu z nas wszystkich. Zatem liczę na dalszą współpracę z panią Poseł, na współpracę Miasta Rzeszowa z instytucjami Unii Europejskiej. Na budowanie dobrego klimatu dla Rzeszowa, właśnie tam w instytucjach i otoczeniu Komisji Europejskiej – zaznaczył Konrad Fijołek.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj