28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Konrad Fijołek świętował Dzień Europy

REKLAMA

W Rzeszowie świętowano Dzień Europy. Na rynku obchodził go kandydat na prezydenta miasta Konrad Fijołek. – Dzięki temu, że Polska znalazła się w Unii Europejskiej, nasze miasto tak wypiękniało – przekonywał.

– Niemalże każda inwestycja, każda droga po której chodzimy ma jakiś związek z tym, że jesteśmy w Unii Europejskiej. Dzięki członkostwu we wspólnocie mamy nie tylko środki finansowe, ale także poczucie, że jesteśmy jedną europejską rodziną – mówił Konrad Fijołek.

Na rynku z grupą mieszkańców wspólnie odśpiewał odę do radości. Nie zabrakło także smakołyku. Wszyscy mogli poczęstować się ogromnym tortem w kształcie flagi Unii Europejskiej.

Gościem specjalnym niedzielnej uroczystości była europosłanka Elżbieta Łukacijewska. – Europa to wolności, to prawa człowieka, szacunek dla drugiego człowieka, szanse, możliwości i wyzwania. To wartości. I obyśmy nigdy ich nie stracili – mówiła europosłanka.

Zaznaczyła, że Rzeszów już teraz bardzo potrzebuje gospodarza, który wykorzysta wszystkie atuty i szanse miasta. Ale przede wszystkim zrealizuje potrzeby mieszkańców. – Miasto nie może długo pozostawać bez gospodarza. Mam nadzieję, że pan premier Morawiecki, drugi raz tych wyborów nie przesunie – dodała europosłanka.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj