4.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Konrad Fijołek świętował Dzień Europy

REKLAMA

W Rzeszowie świętowano Dzień Europy. Na rynku obchodził go kandydat na prezydenta miasta Konrad Fijołek. – Dzięki temu, że Polska znalazła się w Unii Europejskiej, nasze miasto tak wypiękniało – przekonywał.

– Niemalże każda inwestycja, każda droga po której chodzimy ma jakiś związek z tym, że jesteśmy w Unii Europejskiej. Dzięki członkostwu we wspólnocie mamy nie tylko środki finansowe, ale także poczucie, że jesteśmy jedną europejską rodziną – mówił Konrad Fijołek.

Na rynku z grupą mieszkańców wspólnie odśpiewał odę do radości. Nie zabrakło także smakołyku. Wszyscy mogli poczęstować się ogromnym tortem w kształcie flagi Unii Europejskiej.

Gościem specjalnym niedzielnej uroczystości była europosłanka Elżbieta Łukacijewska. – Europa to wolności, to prawa człowieka, szacunek dla drugiego człowieka, szanse, możliwości i wyzwania. To wartości. I obyśmy nigdy ich nie stracili – mówiła europosłanka.

Zaznaczyła, że Rzeszów już teraz bardzo potrzebuje gospodarza, który wykorzysta wszystkie atuty i szanse miasta. Ale przede wszystkim zrealizuje potrzeby mieszkańców. – Miasto nie może długo pozostawać bez gospodarza. Mam nadzieję, że pan premier Morawiecki, drugi raz tych wyborów nie przesunie – dodała europosłanka.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj