14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Konrad Fijołek gościł prezydenta Poznania. Zainaugurowali sezon rowerowy

REKLAMA

31 maja ruszyła miejska wypożyczalnia elektrycznych rowerów. To symboliczny początek sezonu rowerowego. Zainaugurował go kandydat na prezydenta Rzeszowa – Konrad Fijołek, a także jego gość Jacek Jaśkowiak – prezydent Poznania. Spotkanie było okazją do rozmów o doświadczeniach i przyszłości obydwu miast.

– Od wielu lat staramy się propagować jeżdżenie rowerami, korzystanie z wypożyczalni, które w Rzeszowie udaje się zawsze zrobić w tej wersji najnowocześniejszej 4.0. Gdzie wszędzie można pojazd pożyczyć i wszędzie można go oddać – powiedział Konrad Fijołek na porannej inauguracji sezonu rowerowego.

– Rzeszów jest dzisiaj dla wszystkich najważniejszy i dla firmy Blinkee też, ale mam nadzieję, że do Poznania też zawitają takie piękne rowery, bo też byśmy chcieli – stwierdził z uznaniem Jacek Jaśkowiak.

Kolejne spotkanie Jacka Jaśkowiaka i Konrada Fijołka odbyło się w gronie aktywistów miejskich, z udziałem grupy tematycznej Smart Living oraz Zespołu Mobilności. Dyskutowano na tematy rozwiązań smart w Rzeszowie. W tym również na temat aplikacji mobilnej. Obecnie pomaga ona sztabowi Konrada Fijołka, w kontakcie z wyborcami, a w przyszłości ma służyć wszystkim mieszkańcom.

Konrad Fijołek, zaznaczył, że Jacek Jaśkowiak, Prezydent Poznania jest doskonałą osobą do dzielenia się doświadczeniami na temat tego, czym jest nowoczesne, europejskie miasto, służące swoim mieszkańcom. – Wymienialiśmy się doświadczeniami w ramach inicjatywy Urban Lab, którą udało i się w Rzeszowie współtworzyć. Rozmawialiśmy jak przestrzeń publiczną w mieście tworzyć bardziej przyjazną i przyjemną. Jak tworzyć programy dla mieszkańców, które służą różnym grupom wiekowym. Wreszcie, jak budować pomyślność gospodarczą miasta – zaznaczył kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj