20.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Konrad Fijołek chce zmienić centrum Rzeszowa. Więcej zieleni, mniej samochodów.

REKLAMA

Pandemia i ostatni trudny rok pokazały nam jak ogromną wartość ma przyjazna przestrzeń, zieleń i jak bardzo mieszkańcy potrzebują spędzać czas na świeżym powietrzu – przekonuje Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Kandydat zaprosił w środę (12/05) na konsultacje i konferencję prasową, prezydent Łodzi – Hannę Zdanowską. To właśnie jej miasto, skorzystało z holenderskich doświadczeń i pierwsze stworzyło tzw. strefy woonerf. Co to takiego? Skwerki, które łączą funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań mieszkańców.

Hanna Zdanowska zachwala takie rozwiązania. – Wymaga to jednak determinacji i przekonania tych nieprzekonanych – mówiła prezydent Łodzi.

Konrad Fijołek przyznał, że łódzki woonerf stał się dla niego inspiracją do szerszego spojrzenia na centrum Rzeszowa. – Chciałbym zwiększyć liczbę deptaków w mieście i ograniczyć w tych miejscach, gdzie to jest możliwe, w ogóle wstęp samochodów. Wprowadzić strefę czystego transportu w centrum, a te ulice zamienione na deptaki lub właśnie woonerfy uczynić bardziej dostępnymi dla mieszkańców – stwierdza.

Konrad Fijołek chciałby, żeby jeden z pierwszych tych woonerfów pojawił się na ulicy Mickiewicza. Potem na ul. Jagiellońskiej. Część ulic ma być przeznaczona na drogi jednokierunkowe, aby włączyć do centrum miasta ścieżki rowerowe.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj