28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Konrad Fijołek: Będzie pakiet pomocowy dla rzeszowskich przedsiębiorców, m.in. obniżka opłat za dzierżawę ogródków

REKLAMA

Obniżenie opłat za dzierżawę terenów pod ogródki restauracyjne i za zajęcie pasa drogowego na deptaku. Przesunięcie opłat koncesyjnych na koniec roku, a nawet możliwość ich umorzenia. Przedsiębiorcy prowadzący ogródki będą mogli też wystąpić o uzyskanie dodatkowej powierzchni. Konrad Fijołek- wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa i kandydat na Prezydenta Rzeszowa przedstawił realne sposoby pomocy przedsiębiorcom poszkodowanym w pandemii oraz ich pracownikom.

1 kwietnia podczas konferencji prasowej na rzeszowskim Rynku, wspólnie z Pawłem Tanajno, liderem Strajku Przedsiębiorców, Konrad Fijołek przedstawił pakiet pomocy, obejmujący konieczne formy wsparcia przez samorząd, firm i ludzi którzy ucierpieli w pandemii.

Paweł Tanajno, który realnie wspiera przedsiębiorców, przyjechał do Rzeszowa, na zaproszenie Konrada Fijołka, aby porozmawiać o możliwych formach wsparcia ludzi, którzy w wyniku pandemii są na granicy utraty swoich firm i natychmiast potrzebują pomocy.

W wyniku tych rozmów, Konrad Fijołek i grupa radnych Rozwoju Rzeszowa 2.0 stworzyli pakiet konkretnych form pomocy.

Są to:

– obniżenie opłat za dzierżawę terenów pod ogródki restauracyjne o 50-70%,

– obniżenie opłat za zajęcie pasa drogowego na deptaku,

– przesunięcie II raty opłaty koncesyjnej na koniec roku, a nawet możliwość jej umorzenia,

– możliwość uzyskania dodatkowej powierzchni pod ogródki gastronomiczne.

Obecnie przedsiębiorcy, którzy ucierpieli w wyniku pandemii mogą:

-ubiegać się o zwolnienie z czynszu w lokalach miejskich,

-ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości.

Paweł Tanajno powiedział na konferencji:

Razem możemy więcej… tragedię wywołali leniwi ludzie, politycy PiS’u, którzy powinni być za to ukarani spadkiem poparcia. I nie wyobrażam sobie, żeby mieli w Rzeszowie jakiś posłuch. Chciałbym przestrzec wszystkich mieszkańców Rzeszowa. Byłoby tragedią dla mieszkańców, gdyby włodarzem został polityk namaszczony przez Warszawę. Władzę powinien objąć człowiek bezpartyjny.

Konrad Fijołek podkreślił:

Lokalnie nie mówimy o polityce. Lokalnie mówimy, żeby tamta restauracja, którą widzicie, nie zbankrutowała. Będziemy walczyć o przedsiębiorców, o ich biznesy i miejsca pracy, które tworzą, bo przedsiębiorcy, tacy jak restauratorzy, galerie sztuki, muzea, kluby fitness, czy kluby muzyczne to tkanka miasta bez której miasto umiera. Dlatego zaraz po świętach, w trybie pilnym składam wniosek o zwołanie nadzwyczajnej Rady Miasta, tak aby radni jak najszybciej zajęli się naszym pakietem pomocowym.

Pomoc przedsiębiorcom

„Nie zadowalajmy się pustymi obietnicami polityków tylko faktami…” powiedział Paweł Tanajno podczas konferencji kandydata na Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka Po Świętach z inicjatywy Konrada Fijołka, Rada Miasta Rzeszowa w trybie pilnym zajmie się pakietem pomocowym dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli w pandemii i ich pracowników. ➡️ Obniżenie opłat za ogródki restauracyjne ➡️ Obniżenie opłat za zajęcie pasa drogowego ➡️ Przesunięcie opłaty koncesyjnej na koniec roku a nawet jej umorzenie ➡️ Możliwość uzyskania dodatkowej powierzchni pod ogródki gastronomiczne

Opublikowany przez Konrada Fijołka Czwartek, 1 kwietnia 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj