17.7 C
Rzeszów
środa, 4 października, 2023

Koniec utrudnień na 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie

REKLAMA

Kilka miesięcy kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami na ulicy 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie. Z powodu transportu maszyny TBM, która w Babicy będzie drążyć tunel, trzeba było zedrzeć asfalt pod wiaduktem kolejowym.

Największe elementy maszyny przewożono pod koniec ubiegłego roku. Ostatnie dotarły na plac budowy miesiąc temu. Aby kolos mógł się przecisnąć pod wiaduktem, trzeba było obniżyć poziom jezdni o 36 cm na odcinku 250 metrów.

Z tego powodu wyłączona z ruchu została jezdnia od strony południowej, na odcinku od ul. Zawiszy Czarnego do ronda na ul. Podkarpackiej. Ruch w dwóch kierunkach odbywał się jezdnią po stronie północnej.

Zmieniona organizacja ruchu na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie obowiązywała od listopada ubiegłego roku. Przywrócenie dotychczasowego układu ruchu planowane było do końca marca br. Jednak kiedy tylko pojawiły się stabilne, korzystne warunki pogodowe umożliwiające układanie nawierzchni bitumicznych, Wykonawca niezwłocznie przystąpił do prac naprawczych, które ukończone zostały miesiąc przed zakładanym terminem.

Na ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie odtworzona została nawierzchnia do warstwy wiążącej. Warstwa ścieralna zostanie ułożona w późniejszym terminie w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Co jednak najważniejsze dla kierowców, wykonawca usunął tymczasowe oznakowanie związane z ograniczeniami w ruchu, a ruch pojazdów odbywa się już bez utrudnień, dwoma jezdniami.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA