24 C
Rzeszów
piątek, 12 sierpnia, 2022

Najnowsze

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w strugach ulewnego deszczu

To było wielkie wydarzenie artystyczne, ale też przeżycie duchowe i modlitwa wyrażana śpiewem. W czwartek 16 czerwca w Boże Ciało w Rzeszowie odbył się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Wydarzenie przyciągnęło ogromne rzesze wiernych z całego regionu. Przybyło ponad 20 tysięcy uczestników, którzy wytrwali do końca – mimo ulewnego deszczu.

REKLAMA

Koncert po dwóch latach przerwy wrócił do swojej dawnej formuły. Znów mógł odbyć się bez limitu publiczności. Wydarzenie odbyło się w Parku Sybiraków. Przyciągnęło rzesze wiernych. Przyjechało 350 autokarów. Na placu zgromadziło się ponad 20 tysięcy osób. Dzień wcześniej uczestników koncertu pozdrowił papież Franciszek. Podczas audiencji generalnej, w pozdrowieniach do pielgrzymów, życzył, aby Eucharystia, która jest tajemnicą miłości, była dla wszystkich źródłem łaski i światła oświecającym drogi życia oraz udzielała wsparcia w trudnościach i umocnienia w codziennych cierpieniach.

Niestety, wieczorem zawiodła tylko pogoda. Nad miasto nadciągnęły burzowe chmury i spadł ulewny deszcz. Publiczność musiała posiłkować się parasolami. Gorzej mieli artyści. Choć scena była zadaszona, to deszcz zacinał tak, że wszystko było mokre.

Chórzyści i orkiestra jednak nie poddali się. Mimo, że mokły im nuty, drogocenne instrumenty, a także sami byli przemoczeni do suchej nitki – śpiewali i grali do końca. Muzyka oraz atmosfera sprawiły, że nikt nie przejmował się zimnem i ulewą.

Dopiero na koniec koncertu – przed godz. 22 – deszcze ustał, choć według prognoz miał padać jeszcze kilka godzin…

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha
Koncert Jednego Serca Jednego Ducha | Fot. Jednego Serca Jednego Ducha/YouTube

Zobacz też:

To będzie kulturalne lato. Miasto szykuje 500 atrakcji

Od zarazy, głodu, wojny…Boże Ciało na Nowym Mieście

Nie chcieli polskiego króla w Wiedniu, to przyjechał do Rzeszowa

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie małe
24 ° C
24.1 °
22.6 °
60 %
4.6kmh
40 %
pt.
22 °
sob.
21 °
niedz.
27 °
pon.
27 °
wt.
29 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu