30.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w strugach ulewnego deszczu

REKLAMA

To było wielkie wydarzenie artystyczne, ale też przeżycie duchowe i modlitwa wyrażana śpiewem. W czwartek 16 czerwca w Boże Ciało w Rzeszowie odbył się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Wydarzenie przyciągnęło ogromne rzesze wiernych z całego regionu. Przybyło ponad 20 tysięcy uczestników, którzy wytrwali do końca – mimo ulewnego deszczu.

Koncert po dwóch latach przerwy wrócił do swojej dawnej formuły. Znów mógł odbyć się bez limitu publiczności. Wydarzenie odbyło się w Parku Sybiraków. Przyciągnęło rzesze wiernych. Przyjechało 350 autokarów. Na placu zgromadziło się ponad 20 tysięcy osób. Dzień wcześniej uczestników koncertu pozdrowił papież Franciszek. Podczas audiencji generalnej, w pozdrowieniach do pielgrzymów, życzył, aby Eucharystia, która jest tajemnicą miłości, była dla wszystkich źródłem łaski i światła oświecającym drogi życia oraz udzielała wsparcia w trudnościach i umocnienia w codziennych cierpieniach.

Niestety, wieczorem zawiodła tylko pogoda. Nad miasto nadciągnęły burzowe chmury i spadł ulewny deszcz. Publiczność musiała posiłkować się parasolami. Gorzej mieli artyści. Choć scena była zadaszona, to deszcz zacinał tak, że wszystko było mokre.

Chórzyści i orkiestra jednak nie poddali się. Mimo, że mokły im nuty, drogocenne instrumenty, a także sami byli przemoczeni do suchej nitki – śpiewali i grali do końca. Muzyka oraz atmosfera sprawiły, że nikt nie przejmował się zimnem i ulewą.

Dopiero na koniec koncertu – przed godz. 22 – deszcze ustał, choć według prognoz miał padać jeszcze kilka godzin…

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha
Koncert Jednego Serca Jednego Ducha | Fot. Jednego Serca Jednego Ducha/YouTube

Zobacz też:

To będzie kulturalne lato. Miasto szykuje 500 atrakcji

Od zarazy, głodu, wojny…Boże Ciało na Nowym Mieście

Nie chcieli polskiego króla w Wiedniu, to przyjechał do Rzeszowa

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj