9.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha w strugach ulewnego deszczu

REKLAMA

To było wielkie wydarzenie artystyczne, ale też przeżycie duchowe i modlitwa wyrażana śpiewem. W czwartek 16 czerwca w Boże Ciało w Rzeszowie odbył się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Wydarzenie przyciągnęło ogromne rzesze wiernych z całego regionu. Przybyło ponad 20 tysięcy uczestników, którzy wytrwali do końca – mimo ulewnego deszczu.

Koncert po dwóch latach przerwy wrócił do swojej dawnej formuły. Znów mógł odbyć się bez limitu publiczności. Wydarzenie odbyło się w Parku Sybiraków. Przyciągnęło rzesze wiernych. Przyjechało 350 autokarów. Na placu zgromadziło się ponad 20 tysięcy osób. Dzień wcześniej uczestników koncertu pozdrowił papież Franciszek. Podczas audiencji generalnej, w pozdrowieniach do pielgrzymów, życzył, aby Eucharystia, która jest tajemnicą miłości, była dla wszystkich źródłem łaski i światła oświecającym drogi życia oraz udzielała wsparcia w trudnościach i umocnienia w codziennych cierpieniach.

Niestety, wieczorem zawiodła tylko pogoda. Nad miasto nadciągnęły burzowe chmury i spadł ulewny deszcz. Publiczność musiała posiłkować się parasolami. Gorzej mieli artyści. Choć scena była zadaszona, to deszcz zacinał tak, że wszystko było mokre.

Chórzyści i orkiestra jednak nie poddali się. Mimo, że mokły im nuty, drogocenne instrumenty, a także sami byli przemoczeni do suchej nitki – śpiewali i grali do końca. Muzyka oraz atmosfera sprawiły, że nikt nie przejmował się zimnem i ulewą.

Dopiero na koniec koncertu – przed godz. 22 – deszcze ustał, choć według prognoz miał padać jeszcze kilka godzin…

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha
Koncert Jednego Serca Jednego Ducha | Fot. Jednego Serca Jednego Ducha/YouTube

Zobacz też:

To będzie kulturalne lato. Miasto szykuje 500 atrakcji

Od zarazy, głodu, wojny…Boże Ciało na Nowym Mieście

Nie chcieli polskiego króla w Wiedniu, to przyjechał do Rzeszowa

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj