23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Kolejki na cmentarzu. Pogrzeb dopiero za tydzień

REKLAMA

– Ciocia zmarła, ale pierwszy wolny termin pogrzebu dopiero za 9 dni – mówi pan Jerzy z Rzeszowa. Liczba zmarłych rośnie radykalnie, ale długie okresy oczekiwania na pochówek to nie tylko wina epidemii, ale także pory roku.

Ostatni pogrzeb na cmentarzu komunalnym w Rzeszowie jest organizowany o godz. 14. Potem szybko zapada zmrok i po ciemku nikt nie odprawia uroczystości. Do tego dochodzi obowiązek częstych dezynfekcji kaplicy, co także ogranicza liczbę pochówków danego dnia.

A zmarłych przybywa i te dane są niepokojące. Jak informuje urząd miasta, w pierwszym tygodniu listopada zmarło 107 mieszkańców Rzeszowa. Trzy lata temu – średnio w tygodniu notowano w mieście 32 zgony.

Ludzie umierają, ale nie tylko z powodu koronawirusa. Według danych sanepidu od 1 do 8 listopada w Rzeszowie zmarło 8 mieszkańców Rzeszowa, którzy chorowali na Covid-19.

Od początku pandemii do 10 listopada na Podkarpaciu zmarło 608 osób, które były zakażone koronawirusem. Ze statystyk wynika, że śmiertelność wirusa jest obecnie niższa niż wiosną. Wtedy wynosiła nawet 6 procent, teraz mniej niż 2 procent. Ale obecnie więcej osób choruje, dlatego ogólna liczba zgonów może porażać.

zakazenia 10 11

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj